Гугл блокирао око 18 милиона мејлова везаних за COVID-19 и преваре
Невероватна цифра...
Google наводи да је само у прошлој седмици уочио више од 18 милиона малвер и пхисхинг мејлова дневно везаних за COVID-19 преваре. Поврх тога, ту је и више од 240 милиона спам мејлова дневно који се односе на нови коронавирус, каже компанија.
Пхисхинг напади и преваре „користе и страх и финансије да би створили хитност не би ли покушали да подстакну кориснике да реагују“, каже Google. Другим речима, иста мејл превара, другачија тема.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/02/07/profimedia-0398671409.jpg?itok=_8ell608)
Телефони са Андроид платформом добијају ажурирање за праћење COVID-19 инфекцијом
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2018/03/05/instagram.jpg?itok=mVYnH4Aa)
Хит НОВИНА на Инстаграму која ће ОДУШЕВИТИ све кориснике!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2014/04/25/jeff-bezos-govori.jpg?itok=1RIih-2z)
Ове године свет има мање милијардера, али Џеф Безос је и даље први
Ове преваре укључују лажна представљања у име организација попут Светске здравствене организације како би покушали да прикупе донације или наведу кориснике да преузму малвер; претварају се да имају информације о државним подстицајним уплатама; и покушаји пхисхинг напада усмерених на раднике који раде на даљину.
АИ вс хакери
Google каже да његови системи заштите засновани на вештачкој интелигенцији филтрирају такве претње и да блокира „више од 99,9% спам поште, пхисхинг и малвера да не дође до наших корисника“ користећи АИ и друге технике. Компанија такође каже да је сарађивала са СЗО на примени ДМАРЦ-а (Домаин-басед Message Authentication, Репортинг, анд Цонформанце) како би преварантима отежало имитирање who.int домена и спречило да легитимни мејлови од СЗО-а буду ухваћене у спам филтере.
Компанија каже да у многим случајевима малвер и пхисхинг претње нису нове, већ су само постојеће малвер кампање ажуриране да искористе страх и збрку око COVID-19. Важе уобичајена упозорења: не кликћите на линкове у мејловима које нисте очекивали, пријавите пхисхинг мејлове и проверите да ли је URL легитиман пре него што дате било какве информације, јер већина превараната покушава да што боље опонаша реалне URL адресе.