Кинески инвеститори равномерно троше на европске и америчке технологије
Занимљиво...
Кинески инвеститори продубљују везе са европском технолошком заједницом. У новом извештају ГП Bullhound-a наведено је да су кинеске инвестиције у европску технологију сустигле инвестиције у САД први пут од Q1 2018.
Извештај „Асиа Insights: Q1 wrap-up фром оне оф the фирст маркетс то реопен“, каже да је технолошка инвестиција у САД достигла историјски минимум у Q1 – са малим знаком опоравка с обзиром на напети однос између САД и Кине.
Тенцент је, додаје се, појачао своје присуство у европском екосистему тако што је извршио пет трансакција, укључујући две у области fintech, једну у дигиталне медије, једну на тржиштима и једну у софтверском сектору.
Елон Маск изјавио да је имао неке "веома глупе твитове"
ЛГ решио да реструктуира свој посао са телевизорима
Sony, NTT Гроуп, Hyundai, Самсунг и Itochu уложили су 400 милиона долара на тржишта укључујући САД, Израел и Шпанију. СофтБанк је у Q1 закључио шест уговора. Заједно са Темасек-ом, фирма је уложила више од 49% новца азијских финансијских улагача у Европу и САД.
Са друге стране, Европска унија је такође повећала улагања у технологије Азије, док су САД успориле свој темпо. Према извештају, европски инвеститори потрошили су 700 милиона долара кроз 36 уговора, углавном у Кини и југоисточној Азији. Амерички инвеститори су, међутим, одустали од склапања мањих уговора и фокусирали се углавном на Индију, југоисточну Азију и друга тржишта која нису Кина.
Јапан најактивнији инвеститор из Азије
У извештају се каже да је Јапан у Q4 2019. постао најактивнији азијски инвеститор у технологију у Европи и САД-у и да је наставио да предводи рангирање током првог квартала 2020. године.
Јапански инвеститори фокусирали су се на софтверске компаније широм Европе и САД-а. Још у априлу, извештај компаније PitchBook проценио је да су инвеститори ризичног капитала потрошили 8,2 милијарде евра у европске компаније током првог квартала 2020. године. Према европском извештају компаније PitchBook Еуропеан Вентуре Репорт Q1 2020, прва три месеца 2020. године представљали су четврти најјачи квартал икада по укупној вредности посла у Европи.
Међутим, иако се чинило да је активност добро започела 2020. године, у извештају се предвиђа да ће пандемија коронавируса имати значајан утицај на послове у екосистему. Такође је наведено да ће пандемија угрозити прилив америчког капитала у европске технолошке компаније – тако да се претпослатвља да ће новац из далеких крајева вероватно бити добродошао.