Колико троши једна апликација и да ли брзо пуњење уништава батерију телефона?
Разбијамо још 5 најчешћих митова о пуњењу батерија паметних телефона...
На интернету се могу наћи разноврсне информације и савети о пуњењу батерија паметних телефона. А како је то нешто што радимо сваки дан, треба имати у виду да су неки од њих истинити, док друге треба узети са резервом.
У наставку разбијамо још 5 најчешћих митова о пуњењу батерија паметних телефона.
Штедљив начин рада
Ако активирате штедљив начин рада свог паметног телефона, то ће вам донети уштеду батерије, али ћете морати да прихватите ограничења која са тиме долазе. Бројне опције и апликације које представљају велике потрошаче неће вам бити доступне или ће радити смањеним капацитетом, осветљеност екрана ће бити слабија, звук тиши, а нотификације ће ређе стизати.
Допуњавање на јавним пуњачима
Иако је то понекада неопходно, пуњење телефона у кафићима, ресторанима, на аеродромима и сличним местима, није увек безбедна опција. Тако доступни каблови за пуњење могу да служити и за пренос података, а не само за снабдевање електричном енергијом.
Хакери то могу да злоупотребе и да дођу од података које чувате на својим уређајима. Због тога, ако је потребно често да допуњавате батерију телефона, најбоље решење је да набавите екстерну батерију (power банк).
"Једна апликација не троши много…"
И те како може много да потроши... Притом се овде не мисли само на захтевне игре, од којих се тако нешто и очекује због тога што интензивно користе хардверске ресурсе, већ и на апликације које скоро сви користимо свакодневно, као што је, на пример, Facebook.
Брзо пуњење уништава батерију
За ову тврдњу, бар за сада, не постоје никакви докази. Пуњачи са подршком за брзо пуњење уређаје напајају истом количином струје, само што то раде током краћег временског периода него обични пуњачи. И то не раде све време пуњења, већ док не достигну приближно 60 до 70 одсто капацитета, односно напуњености батерије. Дакле, те две "врсте " пуњења се уоште много не разликују.
Тражење Wi-Fi сигнала "убија" батерију
Ово јесте тачно, али није изражено у великој размери. Док тражи сигнал Wi-Fi сигнал памтени телефон заиста троши више струје, због тога што мора да пошаље сигнал да би могао да комуницира са приступном тачком. Реч је, међутим, од веома малим количинама енергије које постају важне једино у ситуацијама кад је батерија телефона "при крају".