КОНАЧНО! Промена која се чека од 1985.године! Ово ће вам знатно олакшати рад на рачунару!
Од сада можете да радите са било ког оперативног система.
"Мицрософт" је након 33 године напокон одлучио да исправи највећу грешку "Нотепад" програма - ону да текстове писане на другим оперативним системима претвара у непрегледне хијероглифе.
БРЗО, ПРАТИТЕ УПУТСТВА: Ове ДВЕ ОПАСНЕ ПОРУКЕ круже интернетом! Кад их добијете НЕМОЈТЕ РАДИТИ ОВО
Многи корисници, који "Нотепад" користе готово свакоодневни, више од три деценије покушавају да уразуме челне људе ИТ компаније, али је реакција изостајала. До сада!
"Нотепад" је једноставан и лак алат за обраду текста, па писање у њему нема много напредних могућности, али је идеалан кад треба "прочистити" друге текстове препуне УРЛ-ова, подебљаних или “италиц“ сегмената.
Стигла колективна тужба за Епл! Телефон крив за ПАД АВИОНА!? Захтева се астрономска одштета!
Ипак, ако би вам неко послао "Нотепад" писан на Unix, Linux или мацОС оперативном систему, дошло би до пуцања програма. А све због завршетака редова.
Корисници Gmail-a ЗАПАЊЕНИ! После данашње промене ВИШЕ НИКАД НЕЋЕ БИТИ ИСТО!
Конкретније, "Windows" је подржавао три формата досад - "Енд оф Лине (ЕОЛ) characters", "Carriage Ретурн" (ЦР) и "Лине Феед" (ЛФ), објашњава "ИЦТ Business". Уколико је "Нотепад" у било ком од тих формата, онда проблема неће бити. Али, други оперативни системи имају другачије формате, што ствара проблеме, јер Unix/Linux завршава ред уз свој (ЛФ), а "Мацинтосх" уз (ЦР). Коначно, од сада па надаље "Нотепад" подржава све, независно од тога с којег система долази!
Све у свему, добар корак из "Мицрософт" компаније, јер "Нотепад" је присутан на оперативном систему откако тај систем постоји. Дакле, још од верзије 1.0 из 1985. године.
Федерална комисија за комуникације је одлучила да ће ИНТЕРНЕТ изгубити своју НЕУТРАЛНОСТ!
И, ето, на крају, 33 године касније, "Нотепад" је напокон пријатељски настројен према конкурентским оперативним системима, што ће многима олакшати рад, с обзиром на то да је тај програм некако универзалан, популаран и примаоцу оставља могућност уређивања текста на који год начин жели, након што га прими и углавном прекопира у неки други текст процесор.