МОРАТЕ ЗНАТИ: Ево како да ваш СТАРИ мобилни телефон ради као НАЈНОВИЈИ модели
Корисни савети.
Прозивођачи паметних телефона не олакшавају нам посао кад сваких неколико месеци на тржиште избаце неки нови, још бољи уређај.
Међутим, свакоме од нас се догодило барем једном, да смо пронашли телефон који нам одговара као да је створен баш само за нас. Шта онда направити кад такав уређај још увек испуњава наше жеље, али више није у најбољем стању? Не морате одмах трчати у продавницу и купити најновији модел. Можете и применити пар трикова на свом уређају и добити осећај као да је нов.
РОБОКАП: До 2030. сви полицајци у Дубаију биће РОБОТИ! (ВИДЕО, ФОТО)
Нова батерија
Чињеница је да капацитет и издржљивост батерије мобилног телефона пада са коришћењем. Након годину дана сталне употребе тешко да ћете издржати цели дан без додатног пуњења. Зато није необично да старији телефон уместо мобилног постане фиксни уређај.
Међутим, за то постоји једноставно решење - нова батерија. Неки паметни телефони могу се отворити без проблема па је замена батерије готова за минут. Други су тако конструисани да ћете помоћ требати потражити у сервису.
Цене варирају, у зависности од модела и старости паметног телефона, али се у просеку крећу од 1.500 динара па на више. У сваком случају јефтиније него да купујете нови уређај.
Нови изглед
Најједноставнији и најјефтинији начин како да добијете утисак новог паметног телефона је да купите нову заштитну маску или футролу. На вама је да одаберете маску која вам најбоље одговара, а која ће истовремено заштити телефон од огреботина и дати му нови изглед.
Цене маски су прилично приступачне и можете их прилагодити свом укусу - украсити сликом хобија или љубимца, инспиративном поруком или омиљеним ликом из филма.
СПОРО ВАМ РАДИ ТЕЛЕФОН? Постоји опција у подешавањима која ће га ЗНАЧАЈНО УБРЗАТИ
Нови "launcher"
"Launcher" је апликација која је одговорна за онај први изглед мобилног телефона кад га укључите. Произвођачи их креирају тако да најбоље одговарају већини корисника. Али, шта у случају када ви нисте као већина?
У зависности од тога који мобилни телефон и оперативни систем користите, обратите се својој радњи са апликацијама како бисте пронашли "launcher" који ће најбоље променити корисничку поставку и иконице вашег уређаја.
И док корисници Андроида могу без већих проблема инсталирати "launcher" и у потпуности променити изглед (а често и функционалност) корисничког интерфејса, корисници иОС-а мораће донети одлуку. Задржати фабричке поставке и променити ситне ствари попут позадине, распореда икона и мелодије звона или ризиковати с "јаилбреаком" и инсталирати "launcher" по свом избору.
Очистите уређај од непотребних апликација
Сви ми на наше паметне телефоне инсталирамо различите апликације. Неке константно користимо, док друге испробамо једном и заборавимо на њих. Желите ли имати утисак да имате нови паметни уређај, направите својеврсно "генерално чишћење".
Прођите кроз све апликације које имате инсталиране на свом уређају. Да, баш све. Размислите шта највише користите, а шта нисте никад ни покренули. Ако је могуће, уклоните апликације које вам не требају. Неке апликације долазе с оперативним системом уређаја и нећете их моћи уклонити. Онда их барем сложите у мапе како бисте "почистили" радну површину.
Појавио се далеке 2009. године: Овако је ЛАЈК променио наше животе - а да тога нисмо ни свесни
Испробајте нешто ново
Често кад купимо нови уређај немамо превише времена истражити шта све он нуди. Обично га само извадимо из кутије, укључимо и кренемо користити. Узмите мало времена и истражите шта све ваш уређај нуди. На пример, већина уређаја може пратити број корака или удаљеност коју пређете током дана. Потребно је само инсталирати одговарајућу апликацију и добићете савршеног партнера за вежбање.
Ако волите да читате, претворите свој паметни телефон у џепну књигу. Преузмите апликацију за читање е-књига, учитајте неку по вашем избору и кад се следећи пут нађете у ситуацији да морате утрошити нешто времена (док чекате аутобус или у лекарској чекаоници), отворите књигу и читајте.
Проширите меморију
Осим ако нисте један од оних педантних корисника који редовно архивира снимљене фотографије и чисти простор за складиштење од сувишних докумената, вероватно ће вам се догодити да ћете попунити доступну меморију. Истражите у подацима о свом уређају подржава ли надоградњу меморијском картицом и до које величине. Најчешће се ради о мицроСД или СД картицама које се могу купити већ за неколико стотина динара.
Ако ипак имате неки од уређаја који не подржава проширење простора за складиштење, размислите о коришћењу неког од бесплатних сервиса за чување података у облаку и пошаљите своје документе, фотографије и видео снимке њима. Или једноставно спојите паметни телефон на рачунар и пребаците битне ствари тамо.