Направили су робота за "споро" надгледање животињских врста
Невероватно...
Већина робота инспирисаних животињама дизајнирана је да се брзо креће, али је најновији робот Георгиа Tech-a управо супротно. Њихов новоразвијени SlothBot је направљен да проучава животиње, биљке и целокупно окружење испод ког се налази, померајући се што је мање могуће.
Дугачак неколико инча на надземним кабловима само када је то потребно, пуни се преко соларних панела, надгледа факторе попут нивоа угљен-диоксида и времена колико год је то могуће – вероватно и годинама. Чак пузи према сунчевој светлости како би осигурао да ће остати напуњен. 3Д одштампана спољашњост помаже SlothBot-u да се уклопи (бар у оним местима где живе лењивци), док своју опрему штити од кише.
АНДРОИД 11 доноси ВЕЛИКЕ новости у Google Play Сторе, а ово су НОВЕ ФУНКЦИЈЕ које вас очекују
Грешком објављена цена Плејстејшна 5, да ли бисте платили оволико?
Тестирање у Ботаничкој башти у Атланти
Робот ће почети тако што ће неколико месеци надгледати Ботаничку башту у Атланти, висећи са кабла дужине 30 метара. Међутим, дугорочно се истраживачи надају да ће SlothBot покривати широка подручја са више каблова. То би могло да буде од виталног значаја за праћење угрожених врста и промене у њиховом окружењу, попут опрашивања орхидеја угроженим жабама, са минималним упадом људи или потребом да се пузи преко препрека попут стена. Робот би могао да се користи чак и за прецизну пољопривреду, где може да уочи бубе или болести пре него што то ураде људски фармери.