НЕВЕРОВАТНО: Овај програм МУЗИКУ претвара у СЛИКЕ
Све је могуће уз ветачку интелигенцију....
Синестезија је ретко стање у оквиру којег се чула помешају, па неки могу да „чују“ боје, а други да „окусе“ речи.“ Овај неуролошки феномен сада може да се постигне и уз помоћ неких савремених помагала, попут вештачке интелигенције која резултате једног чула преводи у друго.
Ради се о пројекту белгијског експерта Xandera Steenbruggea, који се бави машинским учењем, и ради на неуралној мрежи која музику преводи у невероватне визуелне представе.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2015/03/22/zlatni-iphone.jpg?itok=mFT3DpMe)
СПРЕМИТЕ НОВЧАНИКЕ! Наредни производ ове компаније ће бити још СКУПЉИ
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/130/microsoft-kina-kancelarije.jpg?itok=oWi8VUzx)
ВИКЕНД ОД ТРИ ДАНА ИХ ПРЕПОРОДИО! Мајкрософтов план са више слободних дана дао СЈАЈНЕ РЕЗУЛТАТЕ
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2019/09/14/profimedia-0470260034.jpg?itok=MDXGBYrC)
НЕРВИРА ВАС ПРАЗНА БАТЕРИЈА НА АЈФОНУ? После овог изума вашим мукама је дошао крај
Пројекат је понео име “Неурал Synesthesia,” а функционише уз помоћ система машинског учења који нове податке генерише на основу оних које је добио у пакету за тренирање. Тако је створен потпуно нови приступ аудио-визуелном искуству, у оквиру којег човек не креира визуелне представе, већ само асистира док вештачка интелигенција извршава радње.
Алгоритми вештачке интелигенције се прво тренирају уз помоћ сета базичних фотографија, а онда се модел обучава тако да може да копира стил са понуђених слика.
Након тренинга систем добија слободу да мења и изврће визуелне представе, а на основу параметара које добија од Steenbruggea. Тако за коначан резултат није заслужан само АИ систем, већ се, како истиче креатор, ради о сарадњи између машине и човека.