ОВО НИКАКО НЕ СМЕТЕ НА ФЕЈСБУКУ РАДИТИ! Већина није свесна да се појавила ОГРОМНА ОПАСНОСТ
Недопустиво.
Фејсбук је узвратио ударац научницима и стручњацима ИТ индустрије који су критиковали највећу светску мрежу друштвених медија, као и њене конкуренте због трансформисања понашања људи и начина на који изражавају емоције, piše Daily Mail.
Кључ је у активном коришћењу технологије
Фејсбук је у објави на свом корпоративном блогу изјавио како друштвени медији могу бити добри за људе ако користе технологију на активан начин, попут размењивања порука с пријатељима, а не пасивно, тј. само читањем објава других људи. “Наша истраживања, као и друга академска литература говоре како све зависи од начина на који користите друштвене медије”, наведено је у блогу Фејсбука, где је уједно и признато како ипак постоје и негативне последице друштвених медија на које су упозорила нека академска истраживања.
Батерија на Ајфону вам се пребрзо празни? То ће решити нова МАСКА ОД ГРАФЕНА! (ВИДЕО/ФОТО)
Facebook's дирецтор оф research Давид Гинсберг анд research сциентист Моира Бурке публисхед а пост ин which they... https://t.co/u6HrJosVVk— Kenny Ј (@hokiedokie24) Децембер 17, 2017
Фејсбук сматра како су ‘опасности’ претеране
Но Фејсбук је додао и како та истраживања не говоре “целу причу”. Затим је навео друга истраживања у којима се наводи како би опасности од друштвених медија могле бити претеране, те да они нуде и потенцијалне користи ако се правилно користе. “Ми запошљавамо социјалне психологе, социјалне научнике и социологе, те сарађујемо с врхунским стручњацима како би што успешније учинили Фејсбук местом које доприноси на позитиван начин”, наведено је у објави блога, коју су написали Фејсбуков директор за истраживања Дејвид Гинсберг и научница Моира Бурк.
Информације о Твитер огласима и заштити приватности
“Истраживање је показало како се све своди на начин на који користите технологију. На пример, на друштвеним медијима можете само пасивно читати објаве других људи, као да гледате ТВ, или можете имати активну интеракцију с пријатељима, слати себи поруке и коментарисати једни другима објаве. Баш као и при личном контакту, интеракција с људима до којих вам је стало може бити корисна, док ако само са стране проматрате друге, онда ћете се осећати лошије.”
Полиција упутила молбу власницима нових МОБИЛНИХ ТЕЛЕФОНА: "Због овога нас сви зову на Бадње вече!"
Све више напада на друштвене медије
Ово је други пут у недељу дана да Фејсбук јавно брани свој пословни модел, којег се оптужује да делује на начин на који корисници обраћају пажњу како би повећао своје приходе од оглашавања. Тако је у уторак ова фирма објавила изјаву у којој се наводи како бивши директор Шамат Палихапитија, који је јавно окривио Фејсбук да “уништава начин на који друштво делује”, не ради код њих већ шест година те није упознат с недавним напорима компаније да се поправи. Палихапитија је у четвртак променио своје мишљење, те је написао како је Фејсбук “сила добра у свету”.
Онлајн услуге попут Фејсбука и његовог Инстаграма, Твитера, Снепчета и Јутјуба у последње су се вријеме нашли под нападом због своје природе за коју неки сматрају да ствара зависност те наводног промовисања антидруштвеног понашања. Студија америчких научника објављена у мају показала је како је коришћење оваквих услуга најмање два сата дневно повезано с осећајем друштвене изолације. У Фејсбуку су навели како ова компанија утрошила милион долара како би проучила повезаност између технологије и развоја младих, наводи се у блогу.
МЕЂУНАРОДНИ СКАНДАЛ! Фирма Епл у ОПАСНОСТИ! Туже их ЗБОГ КРАЂЕ! А само што су избацили Ајфон 10...