Помоћу ових АПЛИКАЦИЈА ћете лако ПРОНАЋИ ИЗГУБЉЕНИ СМАРТФОН! (ФОТО)
Обавезно их инсталирајте!
Уколико изгубите паметни телефон са Андроид оперативним системом, постоје апликације које ће врло брзо лоцирати изгубљени уређај, што вам може спасити како сам телефон, тако и податке на њему али и евентуално давање новца за куповину новог.
Финд My Девице. Гугл већ дуже време у том смислу има апликацију која се звала "Андроид Девице Манагер". Недавно је доживела значајнију надоградњу са низом побољшања и променом имена у "Финд My Девице". Ова апликација омогућиће сваком власнику Андроид паметног телефона, паметног сата или таблета да лоцира тражени уређај у сваком тренутку. Она нуди и опцију даљинског закључавања, брисања или приказивање порука, што се може показати кључним детаљем за проналажење изгубљеног или украденог уређаја.
КОНАЧНО: Нова Нокиа 3310 стигла у Србију, цена ИЗНЕНАЂУЈУЋА, сви су приметили ОВАЈ детаљ (ВИДЕО)
Као и код свих других сервиса, за лоцирање уређаја он мора бити повезан на интернет на неки начин – било preko WiFi veze било преко мобилне мреже. Локацијски сервиси такође морају бити омогућени на уређају, али апликација ће корисника на то упозорити одмах по првом покретању. Како би корисник пратио уређај, довољно је посетити званичну страницу, уписати своје Гугл корисничке податке и то је то. На уређају, јасно, мора бити покренут "Финд My Девице" сервис. Ако је телефон изгубљен, могуће је на екрану приказати број и остварити позив, како би се повезао корисник с оним ко је нашао уређај. Ако је пак изгубљен, по правилу уређај ваља даљински закључати и избрисати податке.
pic.twitter.com/DbAJIienDF— ФикоР (@FikoR87) Јуне 5, 2017
НАЈЗАД УНАПРЕЂЕНО: Погледајте начин да се батерија напуни ЗНАТНО БРЖЕ, а чак и да ДУЖЕ ТРАЈЕ
Финд My Пхоне. Сличног назива као и званична апликација, "Финд My Пхоне" је и слична, али опет проширене функционалности. Највећа разлика између овог комада софтвера и Гугловог је то што "Финд My Пхоне" омогућава повезивање и праћење уређаја из целе породице, односно било кога ко се синхронизује кроз програм. Апликација се служи и ГПС-ом те триангулацијским алгоритмом како би што прецизније приказала локацију изгубљеног или украденог уређаја. На интернет страницама сервиса (или из везаних уређаја) могуће је пратити све синхронизоване уређаје и то уз картографски приказ. Апликација је бесплатна и могуће ју је преузети на "Гоогле Play Сторе"-у.
pic.twitter.com/L71dwEt9ua— ФикоР (@FikoR87) Јуне 5, 2017
Лост Андроид. Ово је још једна бесплатна апликација на "Гоогле Play Сторе"-у, која омогућава контролу уређаја преко интернет страница или кроз – необичности ради, СМС поруке. Поред стандардног праћења уређаја, ова апликација доноси и брдо опција које се могу искористити за лов на изгубљени или украдени уређај. СМС функционалност је срж ове апликације. Корисници могу аутоматски да проследе све СМС поруке пристигле на уређај у сандуче е-поште, а ту је и могућност слања порука кроз компјутер. Што је битније, СМС наредбама могу да контролишу уређај у потпуности.
Ту је и низ различитих додатака који омогућавају аларм на уређају (независно о том је ли он у Силент режиму рада), брисање целог уређаја или тек придружене СД картице, прослеђивање свих позива на одабрани број, активирање Wi-Fi и ГПС функција произвољно и још много тога. Ту је чак и даљинско окидање фотографија кроз камерице на уређају те снимање звука, чиме се могу снимити и потенцијални лопови... Баш као и раније споменуте апликације, Лост Андроид такође тражи ГПС и везу на интернет за најпрецизније лоцирање уређаја.