ПОРНИЋИ СКРИВЕНИ НА ЈУТЈУБУ! Пирати су надмудрили Гугл!
Против овог трика тешко је борити се!
Захваљујући једноставном трику пирати су омогућили људима да заобиђу контролу сексуалног садржаја и бесплатно користе популарну мрежу Јутјуб за видеохостинг, и чини се да постоји врло мало тога што Гугле, који је власник Јутјуба, може да учини против тога.
Јутјуб има правила о забрани и сексуалног садржаја и пиратских видеа, што значи да такви снимци не би смели да буду доступни на тој друштвеној мрежи. Но, домишљати пирати пронашли су начин да заобиђу та ограничења, што значи да су почели да користе поуздане Гуглове хостинг услуге без скидања спорних снимака, пише Индепендент.
Уобичајено, Јутјуб има низ контрола којима се спречава објава таквих садржаја. Прва међу њима је тзв. Цонтент-ИД софтвер који скенира видео и успоређује га са другим снимцима како би се утврдило укључује ли то садржај заштићен ауторским правима. Осим тога, такође користи и пријаве корисника и администратора о злоупотреби како би идентификовали проблематичне садржаје.
ЗА СВЕ ЈЕ КРИВ САМСУНГ: Спрема се ЧУДО за мобилне телефоне!
Но, пирати су открили како да заобиђу тај корак: учитају видео, али га не објаве јавно, што значи да тиме добијају код који могу да уграде на своје интернет странице. То заправо значи да ће тај видео корисницима испоручити директно Гугле, али се неће видети на Јутјубу нити ће га "уочити" администратори или систем компаније за проверу аутентичности садржаја. Будући да видео још може да буде уграђен на спољним страницама, пирати и остали заинтересовани могу да их користе за повећање промета и стварање прихода од оглашавања. Но, осим високе поузданости, та је видеохостинг услуга и потпуно бесплатна.
ЗБОГ ИЗБОРА У НЕМАЧКОЈ: Фејсбук пооштрава борбу против лажних вести - ево и како!
Тај се трик не користи само за порнографске снимке, него и цео низ осталих пиратских садржаја који нормално нису допуштени на Јутјубу. Иако Јутјуб скида сав такав садржај пошто се уочи, а обично то пријављују власници тих снимака, видеи су скривени и обично не буду уочени истог трена. Зато њихово уклањање иде спорије, тврде компаније које имају највише притужби због кршења ауторских права.
Гуглов Извештај о јавној транспарентности открива да примају десетине хиљада притужби о људима који користе domen GoogleVideo.com, што је начин на који се пиратски видео са Јутјуба приказује корисницима.