Шта би се десило када би Гугл ПРЕСТАО ДА РАДИ? Све приказано у снимку (ВИДЕО)
Бројне олакшице које сада имамо би једноставно нестале.
Замислите да Google са свим својим услугама потпуно нестане.
Колико зависимо од Google-a најбоље је показао случај Џоа Брауна, човека који је на Твитеру тврдио да је морао да седи у мрачној соби, са бебом, због пада ове платформе. Интернет се увукао у готово све што данас користимо – што је очигледно на његовом примеру.
Светлима у Брауновом дому управља Google Home. Google Home је прва генерација паметног уређаја којим се управља гласом и помоћу Google Assistanta. Омогућава управљање стварима попут паметних светала, паметних вентилатора, сигурносних камера и других уређаја повезаних на интернет помоћу Google Assistanta, што је била једна од услуга која је престала да ради на неко време током јучерашњег прекида рада.
А замислите да читав Google одједном нестане – шта би се све десило?
Наравно, када нечега баш не можете да се сетите, не бисте то могли за час да изгуглате – али добро, ту су други претраживачи попут Бинга и Yahoo (ако их неко уопште користи). Међутим, ово би била тек мала последица нестанка Google-a насупрот других ствари.
Пословни хаос
Многе друге интернет апликације – које користе Google услуге, такође би се срушиле. Без Gmaila, за 30 минута продуктивност у целом свету би драматично опала – готово сви користе управо ову платформу за пословну комуникацију. Gmail сада има преко милијарду корисника.
Ако би свима нестале мејл адресе истовремено, можете да замислити какав би хаос то изазвало. Сви ти важни сачувани мејлови би нестали. Цела ваша листа контаката би нестала. То би проузроковало велики хаос у целом свету. Ако би Gmail нестао, заједно са свим сачуваним имејловима, били бисте приморани да користите алтернативну услугу. Остале популарне услуге су Хотмаил и Yahoo – они би вероватно славили.
Они који користе Google аналитику били би потпуно изгубљени и не би знали како се одвија посета на њиховим сајтовима.
Поздравите се са документима, сликама, мапама…
Још једна одлична услуга коју Google нуди је Google дриве. Ова услуга складиштења на интернету у cloudu омогућава корисницима да ту чувају своје датотеке како би могли да их деле са другима и како им не би заузимале простор на уређајима.
Тренутно сваки Google налог има доступан Google дриве и омогућава корисницима да ту чувају било шта – од видео записа до фотографија и других докумената. Једном ускладиштене на Google дриве, датотеке се могу делити са другим људима или касније поново преузети.
Ово такође олакшава приступ датотекама и можете их понети са собом где год да идете. Све ваше фотографије које сте похранили на Google Пхотос би нестале – документи такође.
Сетимо се и Google maps – то више не би била корисна апликација на коју можете да се осноните када идете негде.
Пропаст јутјубера
Друга највећа веб локација коју Google поседује је несумњиво Youtube. Са више од милијарду активних корисника, ова платформа генерише милијарде прегледа сваког дана. Ако желите да погледате музички видео, трејлер, емисију уживо или концерт, вероватно га можете пронаћи тамо.
Ако би најпопуларнија веб локација за размену видео снимака на свету нестала, где бисте другде потрошили време гледајући слатке видео записе о мачкама и псима?
На страну смешни видео снимци, многи се ослањају на Youtube да би зарадили за живот. Исплаћује им се плата од реклама сваки пут када неко прегледа њихове видео снимке. Читава једна професија би нестала.
Дакле, бројне олакшице које сада имамо би једноставно нестале. Наравно, свет би се брзо преусмерио ка алтернативама, али ипак, једно је сигурно: нестанак таквог гиганта као што је Гугл би нам дефинитивно показао колико нам данас посао и животне активности зависе од интернета.