СТАЛНА ПОБОЉШАЊА: ИБМ уводи нове алате у свој АИ систем
Желе да рачунари боље разумеју људску комуникацију...
Компанија ИБМ жели да комерцијализује технологију која ће омогућити рачунарима да боље разумеју људску комуникацију. С обзиром на улогу коју вештачка интелигенција има у пословању, очекује се да ће увођење нових алата у њихов АИ систем донети побољшања када је у питању разумевање људске комуникације.
Технологија обраде природним језиком
ИБМ жели да дода нове алате у свој АИ систем Watson, како би му помогли да боље разуме људску комуникацију и њене финесе. Технологија “обраде природним језиком” развијена је за пројекат ИБМ Дебатер за истраживачка испитивања. Ова АИ машина је прошле године постала прва такмичарка против људи када је у питању такмичење у дебатама.
ХИТ: Направили су робота који сам поставља трпезу (ВИДЕО)
ОПРЕЗ! Шире се лажи о КОРОНА ВИРУСУ! Ако добијете овакву ПОРУКУ - одмах је ИЗБРИШИТЕ!
Оно што карактерише ову машину јесте да она нема приступ интернету, и да слуша свог противника шта прича. На основу тога треба да створи своје ставове у дебати, брзо да формулише одговоре и да разуме шта противник жели да каже. Ово практично значи да је машина морала пре такмичења да учи колоквијалне изразе, различите акценте, специфичне термине и фразе, како не би погрешно разумела своје противнике.
Остаје да се види како ће имплементација ове технологије утицати на развој њиховог АИ система Watson, и у ком правцу ће се даље развијати механизми и алати. Оно што је сигурно јесте да су АИ системи ослобођени пристрасног расуђивања, па могу бити од велике помоћи када је у питању доношење тешких и сложених одлука у великим компанијама. Пут до тога се чини дуг, али и кратак, ако узмемо у обзир да систем већ постоји, само је потребно његово учење.