Свако се нашао у овој ситуацији: Колику штету наносимо компјутеру када одмах извучемо УСБ?
Да ли и ви то радите или чекате дозволу?
Сви смо ми "криви" за "чупање флеш меморије из компјутера, пре него нам он одобри сигурно избацивање. И сваки пут нас гризе савест и питамо се да ли ће доћи до неког оштећења. Стручњаци кажу да би требало да послушамо наш комјутер и извадимо флеш меморију када нам, у поп ап поруци каже да је сигурно.
ШТА?! Инстаграм најзад враћа ФУНКЦИЈУ за којом су сви ЖАЛИЛИ?! (ФОТО)
Али када следећи пут убацимо ту екстерну меморију или УСБ стик и схватимо да ради и да су све информације на њему, увек се питамо да ли стварно компјутер нешто ради, у том времену када морамо да сачекамо да извадимо екстерну меморију.
Сциенце Алерте је направио истраживање на ову тему и дошао до следећих закључака.
Потребно је сачекати тих екстра 30 секунди, пошто то може помоћи да би се правилно сачували подаци и софтвер.
НОВЕ ФУНКЦИЈЕ - Ево шта Гугл спрема
Ризик да се нешто лоше деси зависи и од оперативног система, као и од врсте података које су на екстерној меморији. Сваки оперативни систем третира екстерну меморију, небитно да ли је меморијска картица, УСБ флеш или екстерни хард диск, као меморију која је интерна и стално је ту. Очекује да ће датотеке на тој меморији остати доступне на неодређено време, а то мења начин на који интерактивно ради са њом.
То значи да ако компјутер само чита податке, а не чува их, не би требало да очекујете компликације, уколико само "исчупате" екстерну меморију. Али ипак ризикујете губитак тих података, или проблем са софтвером.
СКАЈП УКЛОЊЕН! Кинеске мобилне продавнице га избацују, ЕВО ЗАШТО
Уколико мењате или аплоудујете нове податке на екстерној меморији, ствари могу бити ризичније. То је зато што је оперативни систем превише ефикасан и не може да прекине процес и сачува податке кад Вама одговара. То може довести до губитака података и до проблема у раду компјутера.
ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ИЛИ ЧОВЕК? Ево како да провалите да ли се дописујете са ботом на интернету
А уколико то урадите на прави начин, "обавестите" рачунар да вадите екстерну меморију, он ће имати времена да обави све потребне процесе, сачува све податке, припреми потребне програме да остају без ове меморије и обавести корисника уколико се неки програми не одазивају или нису предузели све потребне акције, или и даље држе те фајлове отворене.
Наравно да су савремени оперативни системи све бољи, па очекујемо да ће овај проблем нестати. "Windows" већ има "Оптимизе фор Quick ремовал" или "Оптимизуј за брзо уклањање", која чини да ова операција буде бржа.
Најављена ВЕЛИКА промена на ТВИТЕРУ која се многима неће свидети!
Наравно да је одлука само ваша, али можете очекивати проблеме уколико само "исчупате" флеш или било коју екстерну меморију, пре него Вам компјутер "дозволи" да то урадите сигурно.