А ТВРДЕ ДА СУ ИНОВАТИВНИ: Ајфон многе ствари копирао са уређаја са Андроид системом
Ево и које!
Упркос томе што Епл тврди да је најиновативнија технолошка фирма на свету досадашњи поступци говоре како је Епл доста тога на Ајфону копирао од мобилних уређаја са Андроид системом.
ОТКРИВЕНА НАЈВЕЋА ТАЈНА ФЕЈСБУКА: Ево које особе могу да виде СВЕ ваше податке!
Епл је прошле године представио Ajfon X који за разлику од ранијих верзија Ајфона има Фаце ИД, односно могућност откључавања препознавањем лица. "Масхабле" наводи да је Самсунг још 2011. године представио уређај који располаже технологијом за препознавање lica. Ajfon X је први модел компаније Епл који има ОЛЕД екран уместо њиховог традиционалног ЛЦД екрана. Међутим, Епл није прва фирма која је користила ОЛЕД у својим телефонима с обзиром на то да су годинама пре Нокиа, Самсунг и Моторола користиле ову технологију. Слично је и са бежичним пуњењем батерија нових верзија Ајфона који су представљени прошле године. Наиме, Гугл је још 2013. године понудио ову опцију на телефону Nexus 4, а убрзо након тога исто је урадио и Самсунг. Једна од главних предности Ајфона 8, Ајфона 8 Плус и Ајфона X јесте свакако брзина пуњења батерија. Тако је новије верзије Ајфона могуће напунити до 50 посто за 30 минута. Међутим, бројни уређаји на Андроид систему већ годинама користе систем брзог пуњења телефона.
Гугл је 2015. године омогућио корисницима опцију Амбиент Display-a, односно да могу да читају нотификације без откључавања телефона. Јако сличну надоградњу Епл је увео 2016. године омогућавајући корисницима Ајфона брзу и лаку проверу телефона тако што могу да виде датум, време и нотификације, а да и не откључају екран.
Због Ajfona X и Самсунга Галакси С8 прошла година дефинитивно је била година мобилних уређаја с edge-to-edge екранима. И ову иновацију годину дана раније представила је кинеска компанија Xiaomi и то на уређају Ми Mix.