ЗА СВАКУ ПОХВАЛУ: Технологијом их припремају за СПОЉАШЊИ СВЕТ
ВР наочаре могу имати веома корисну намену...
-Деца са аутизмом имају проблема са интензивним надражајима који долазе из спољашњег света. ВР наочаре помажу да се сусретну са реалним искуствима и лакше преброде шок...-
Установа за децу са специјалним потребама у Енглеској користи ВР наочаре како би њени полазници спознали искуства из спољашњег света.
Особље се нада да ће паметна технологија помоћи деци да се прилагоде стварности, али и уживају у предивним искуствима као што је виртуелно скијање и роњење у дубинама мора.
И ОНИ СУ СЕ СПРЕМИЛИ: ВатсАп има "дарк моде" и ево како да га укључите
НЕВЕРОВАТАН ПОДВИГ: Ова камера може да фотографије провидне објекте
ШТА ТРЕБА ЗНАТИ: Ево зашто од верног фана треба постати веран играч
Особе са аутизмом стресно доживљавају нове и непознате ситуације. У учионицама откривају како изгледа улазак у авион или посета тржном центру, пише New York Пост.
- Деца са аутизмом имају проблема са интензивним надражајима који долазе из спољашњег света. Непознате појаве их могу узнемирити када се са њима сусретну у реалности. Наши полазници воле оно што им је познато и део је њихове свакодневне рутине. ВР наочаре помажу да се сусретну са реалним искуствима и лакше преброде шок који настаје на непознатим местима - каже професор рачунарства у школи Прајорс корт Нуњо Гереиро.
Школу тренутно похађа 95 младих људи са аутизмом. Многи од њих немају развијене говорне способности и не комуницирају са другим људима.
Школа се нада да ће подаци који се прикупљају у овом огледном програму развити нове стратегије учења. Прикупљају се информације о томе како ученик проводи дан, шта једе, колико учи и како се понаша.
- Приступамо проучавању уобичајених радњи као да је реч о изузетним случајевима. То се пре свега односи на учесталост криза, унос хране и пића, коришћење тоалета, спавање и друге активности. Надамо се да ћемо стећи драгоцена сазнања о животу деце са аутизмом и приближити њихов свет остатку популације. Желимо да своја искуства поделимо са колегама који раде на сличним пословима широм света - каже ауторка истраживања Елејн Хаџел.