ЖЕЛЕ СВЕ СВОЈЕ: Ускоро стиже кинеска алтернатива ГПС систему
Желе да се дистанцирају...
Због непрестаних тензија између различитих земаља, неке владе су покушале да се дистанцирају.
На пример, недавно је Русија успешно тестирала сопствени интернет у покушају да филтрира садржај са спољних веб локација.
Неке земље, попут Кине, такође покушавају да смање утицај са запада цензуришући садржај и блокирајући неке апликације. Сада се чини да би Кина могла да оде корак даље лансирањем властитог ГПС-а који би могао да стигне 2020. године.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2014/05/10/pas-konzola.jpg?itok=F6H3yOTC)
НЕЋЕТЕ ВЕРОВАТИ: Ово је био НАЈПРОДАВАНИЈИ геџет у прошлој години
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2014/10/23/autobus-sedidte.jpg?itok=kvXJEAfU)
Изненадићете се кад чујете које су две НАЈПРОФИТАБИЛНИЈЕ АПЛИКАЦИЈЕ у последњих 10 година!
У извештају Nikkei Асиан Review, кинеска мрежа сателита, Беидоу, би у суштини издвојила уређаје који се користе у земљи од америчке технике.
ГПС-ом управљају САД, што значи да у теорији америчка влада има могућност да га онемогући за стране субјекте у име политичких или војних интереса.
Руководилац пројекта, Рен Chengqi, открио је да је цоре навигационог сателитског система Беидоу завршен раније у децембру, а да би последња два сателита требало да буду у орбити „пре 2020.“
То ће технички бити трећа фаза Баидоу-а, која је први пут пуштена 2000. године, али представља врхунац сателитског система у свом садашњем облику. „Нећете видети велику надоградњу до 2035. године“, рекао је Рен.
Већина кинеских корисника неће морати ништа специјално да уради да би искористили предност нове мреже. Већ постоји 120 партнера који ће користити Беидоу за технологију мапирања.
Као и код руског GLONASS-a, кинески порив за сопственим системом навигације се односи на независност.
Када Кина буде лансирала сопствену алтернативу ГПС-у, биће корак ближа смањењу зависности од страних технологија. Беидоу осигурава да локацијске услуге наставе несметано са радом и позиционира Кину у складу с новијим технологијама попут 5Г и аутономних аутомобила.