ЖЕЛЕЛИ СУ ДА САКРИЈУ! Мајкрософт ХАКОВАН 2013. године: Подаци су коришћени за НАПАДЕ на кориснике!
Процуреле информације!
Пре четири године хакери су упали у Мајкрософтове тајне сервере за праћење софтверских багова и украли податке о рањивости њихових софтверских производа. Ти подаци су касније искоришћени за нападе на кориснике, developere и компаније, пише Ројтерс.
Мајкрософт никада није службено признао напад који се догодио током 2013. године. До тих сазнања накнадно су дошли новинари Ројтерса, док су радили интервјуе са бившим запосленима Мајкрософта.
Антивирус могућности - Chrome има добре вести за вас
Према њихвом писању, Мајкрософт је одлуку о томе да ће све прећутати донео после интерне ревизије у којој су закључили да су рањивости коришћене у каснијим хакерским нападима. Мајкрософтова истрага ослањала се на аутоматизовани систем пријаве грешака, попут оних за рушење система. Напади који су се догодили после хаковања тајних сервера ретко су изазивали рушење система па Мајкрософт није могао одмах да их примети.
Први хакерски напад откривен је релативно брзо, одмах 2013. године, али још није установљено ко је одговоран. У истом периоду, хакери су нападали и друге компаније попут Фејсбука, Епла и Твитера.
Фејсбук је тада био прва компанија која је признала да су хаковани. Седмицу касније, Мајкрософт је признао да су неки његови запослени такође били нападнути, али нису признали да су им хакери пробили у тајни сервер.
Признали су само да је нападнут мањи део рачунара, углавном унутар њихове Мац дивизије. Тада нису имали никакве индикације нити доказе да су нападнути и њихови корисници па су обећали да ће наставити истрагу и објавити шта су установили.