ЖЕЛИТЕ ДА ОБОЛИТЕ ОД РАКА? Онда треба да у што већој мери радите ову ствар која је свима доступна
Ко би рекао да је тако једноставно.
Друштвене мреже попут Инстаграма и Фејсбука доливају уље на ватру када је у питању број оболелих од рака коже, тврди експерт Кристофер Роланд Пејн.
Како пишу британски медији, млади који су зависни од селфија игноришу упозорења о дугорочној штети због тренутног лајка својих пријатеља.
- Можете добити тамну боју коже за три или четири дана, али последице долазе много касније. То је краткорочна награда и тренутно задовољство, али цена је дугорочна - рекао је др Пејн, који сматра да је све то повезано са лудилом звани селфи на друштвеним мрежама, те да људи због тога желе имати тамну кожу.
УВЕДЕНЕ ПАПРЕНЕ КАЗНЕ: Сада ће вас свако "скидање" и online гледање филмова коштати ОВОЛИКО
Према анкети коју смо урадили, велики број људи сматра да је таман тен привлачан. Јавне здравствене кампање нису успеле да промене навике и довољно укажу на опасности излагања сунцу као што су то учинили за рак плућа и окренули људе против цигарета", рекао је Пејн.
Пушење се сада сматра "фуј", али тамњење не. Жене све раде како би биле тамне, а мушкарци се диве женама са таквим теном, упозорио је он. Пејн је истакао да људи воле тамнију кожу јер, сваки пут када тамне, имају осећај сличан оном који имају конзументи када узму дрогу.
Где смо, куда идемо и како ће изгледати будућност вештачке интелигенције?
Проблем је што је рак коже врло честа болест, најбрже растућа у свету. Током 2015. године од меланома је оболело 3,1 милиона људи, од којих је 59.800 преминуло. Највишу стопу обољелих од меланома имају Аустралија и Нови Зеланд.