КАПА ДОЛЕ! Легендарни Оливер Стоун стао на страну СРБА - брани "Дару из Јасеновца"!
Режисер са интегритетом.
Троструки оскаровац Оливер Стоун у једном од својих интервјуа споменуо је "Дару из Јасеновца" и истакао да је оно што се дешавало око српског кандидата за Оскара донекле типичан пример америчког уског погледа на свет, где су Русија и Србија често представљени као пропагандисти, а они који се боре против њих као једини који полажу право на истину.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/07/22/ejmi.jpg?itok=UT6Ched1)
ПОСЛЕДЊИ КОНЦЕРТ ОДРЖАЛА ЈЕ У СРБИЈИ: Деценија од смрти Ејми Вајнхаус (ВИДЕО)
Славни амерички редитељ, сценариста, продуцент и троструки оскаровац Оливер Стоун, чија су дела и он сам, хваљени и куђени, а по сопственом признању “неколико пута био је на Олимпу и падао с њега”, недавно је објавио аутобиографију “У потери за светлом”.
У књизи, поред осталог, кажете да се “патриотизам најбоље продаје”, а за тамошње медије открива да ли по њему данас има искрених патриота.
- Патриотизам се добро продаје, и то важи за скоро сваку земљу на свету. Свакако важи за Сједињене Америчке Државе где смо, од 2001. године, имали мноштво филмова са ратном тематиком који подржавају америчко гледиште о ‘рату против тероризма’, као и односе САД са земљама попут Русије и Кине. То је лоше за цео свет јер, као што увек говорим, могли бисмо имати мир између великих сила. Сада, са климатским променама, потребније нам је него икад да заједно радимо на очувању наше планете – рекао је Стоун.
Стоун је прокоментарисао и ујдурму која је настала око филма Предрага Гаге Антонијевића "Дара из Јасеновца", српског кандидата за Оскар, која говори о страдању Срба у усташком логору, а наишао је на оштре критике у појединим америчким медијима, где је означен као “политичка пропаганда”.
- Наравно да све земље имају право да презентују своје приче и увек ће имати. Једино питање би требало да буде колико је добра та презентација. Да ли је филмска прича добра? Оно што се дешавало око српског кандидата за Оскар донекле је типичан пример америчког уског погледа на свет, где су Русија и Србија често представљени као пропагандисти, а они који се боре против њих као једини који полажу право на истину. То није фер и поштено, али тако налаже "правилник" оних који верују да су супериорна бића – истакао је Стоун.