Кроз песму описао цео свој живот: Иза маске великог имена, био је само стидљиви дечак (ВИДЕО)
Отишао је тихо и достојанствено.
Певач групе Queen, стваралац са тешким именом Фарок Булсара, преименовао је своје име у Фреди када је почео да свира са средњошколским бендом "The Хецтицс" у Лондону. Иако је прича о Фредију много пута до сада екранизована, али и написана у штампаним медијима, његови фанови и људи који су пратили његово стварање увек ће бити неутешни због прераног одласка ове легенде.
Мултиталентовани певач, пореклом из Танзаније, био је дипломирани дизајнер и управо то своје знање искористио је за прављење омота за своју плочу, на којој се налазио грб бенда Queen.
Које су се то јавне личности декларисале ЛГБТ популацијом,сазнајте ОВДЕ.
Фарок се увек одупирао предрасудима и никада није желео да буде обична особа и да ради рутинске послове који ће испунити његов живот и задовољити традиционално друштво у којем је растао. Он никада није желео да бежи од тога, али се томе јасно одупирао. Уметник никада није ни сањао да ће се бавити музиком, наиме, почело је то сасвим случајно уз прву гитару коју је добио.
Касније његов вокал је постао упечатљив, стварање све интензивније и заједно са својом групом низао је хитове који су се урезали у историју као право уметничко дело. Чланови његове групе помно су пратили овог уметника и давали му сваку слободу за стварање и нове идеје којих је Фреди имао на претек, јер су једноставно веровали у њиховог фронтмена и били му доследни. Биографија сведочи о односу међу члановима групе и њиховој повезаности. Веза међу њима је била сувише јака, толико ствари су прошли заједно, делили су лепе и тешке тренутке тако да су њихове емоције један према другом биле можда и јаче од оних породичних, обзиром да су сви чланови бенда, сем Фредија,били породични људи.О томе сведочи и то што су поједини чланови групе Queen, после певачеве смрти запали у депресију и што један дуг временски период нису могли да стварају и да се баве музиком. Један од чланова у мемоарима наводи да је музика исувише била болна после Мекјуријеве смрти.
Певач је живео брзо и турбулентно. Његов живот био је баш као и његови сценски костими које је носио на наступима - шарен, разнолик, увијен у најлепши украсни папир, пун сјаја и шљокица. Иза маске јаког и маркантног мушкарца, крио се повучени и стидљиви дечак који је крио свој живот далеко од очију јавности. Био је хомосексуалац. Иако многи наводе да је Фредијево опредељење било бисексуалне природе, то није била права истина. Почетак младости провео је са женом која ће му касније постати најблољи животни пријатељ, како би после тридесете године, на врхунцу своје каријере био опредељен искључиво за мушкарце и имао је две праве љубави, како се наводи из његове Биографије.
Прочитајте исповест о свом опредељењу једне београђанке,ОВДЕ.
Због свог љубавног живота није био осуђиван од стране свог бенда. Они су га разумели и прихватали су га баш таквим какав је био.
1975. године настаје једно од најпознатијих и најбољих Меркјуријевих дела "Бохемиан Rhapsody". То је била једна од најскупљих и најдуже сниманих нумера икада. Доста је контраверзних мишљења било око ове песме и страни медији су писали да је певач у песми говорио о својим траумама из детињства, међутим он то никада није потврдио. Булсара је само изјавио да је то "песма о везама".
Рок икона није знао своју судбину у време настанка нумере, али слушајући и посматрајући одређене сегменте песме и емоције који се крећу од потпуно тихих, молитвених речи, до бунтовних и грубљих у којима говори да неће да се преда и иницира на то да је уствари живот један сплет околности и неуморна игра, може се поставити битно питање. Да ли је Фреди у овој познатој нумери објаснио свој живот, своју борбу и да ли је превидео његов крај? Много тешких и лепих тонова, упечатљивих речи и јасан рефрен остаће још увек недокучено али и увек радо слушано.
Фронтмен групе је 24 сата пред своју смрт обелоданио страшну истину, да има ХИВ.
24. новембра 1991. године у својој 45. години Фреди Меркјури је преминуо од бронхијалне пнеумоније услед компликација изазваних АИДС-ом.
Свет је занемео и заувек изгубио непоновљивог рок уметника. Queen-a више нема.