БЕЛГИЈА ПРЕГАЗИЛА РУСИЈУ: Лукаку ПОТВРДИО класу! Први гол посветио Ериксену

12.06.2021. 20:35
Romel Lukaku
Ромел Лукаку / Извор: Реутерс

Меч првог кола Б групе.

Белгија је савладала Русију са 3:0 у оквиру 1. кола групе Б шампионата Европе у фудбалу. Утакмица се играла на стадиону "Гаспром Арена" у Санкт Петербургу, пред  34.000 фанова, махом Руса, али то није сметало Белгијанцима да остваре убедљив тријумф. У овој групи је одигран већ један меч где су Финци са 1:0 савлдали Данску, али дуел је остао у сенци Кристијана Ериксена који је пао као покошен у 43. минуту. Ипак, за сада су информације да је је све много боље него што је изгледало у први мах.

ЕМОТИВНА СЦЕНА СА ТЕРЕНА: Фудбалери Данске тешили УПЛАКАНУ девојку Кристијана Ериксена (ФОТО)

ХОРОР СЦЕНЕ У КОПЕНХАГЕНУ: Ериксен се само срушио без свести, лекари покушавају да га оживе (ФОТО)

КОШТАЛА ИХ ПОБЕДА: Манћини не може да рачуна на њега у следећем мечу (ФОТО)

Прво полувреме је донело апсолутну доминацију Белгије. Погодак Лукакуа којем је кумовала "глупа" промена правила да уколико одбрамбени играч одигра лопту онда не важи офсајд је донела да Белгијанци поведу већ у 10. минуту и то је свакако променило ток утакмице.

После тога Руси нису успели да повежу редове и до краја првих 45. минута Белгијанци су удвостручили предност преко Менијеа (ушао у игру само седам минута раније) у 34. Како се развијала утакмица могли су и убедљивију предност да имају на паузи.

Друго полувреме није било превише занимљиво. Руси су покушавали, али Белгијанци су контролисали меч. Ромел Лукаку је опет у 88. минуту показао да је један од најбољи нападача у Европи када је постигао свој други, а трећи за Белгију на овом мечу.

Од Белгијанаца се, рекло би се, сваки пут очекује много, а репрезентација која је 1. на ФИФА ранг листи са правом има улогу фаворита за освајање првенства Европе. Репрезентација се састоји од фудбалера који играју у највећим европским клубовима, а сигурно ће желети да превазиђу 2. место из 1980. и 3. место из 1972. године на Европским првенствима, те дођу до титуле.

Када је реч о припремним утакмицама, Белгијанци су одиграли две, са Грцима 1:1 и победили су Хрвате резултатом 1:0. Када је реч о квалификацијама за СП, први су у групи Б, где су победили Велс и Белорусију, а играли су нерешено са Чешком..

Русија је одиграла 1:1 са Пољском и победила 1:0 Бугарску у пријатељским утакмицама, док је у квалификацијама за Светско првенство у групи Х на 2. месту, победили су Малту и Словенију, а изгубили су од Словачке. Тешка група за њих, јер је у истој Хрватска, као и Словачка, учесници ЕП ове године, такође.

Највећи успех у историји руског репрезентативног фудбала је пласман у четвртину финала Светског првенства у Русији 2018. године, а поставља се питање да ли је исти био плод среће, или добрих игара, или чак комбинација поменута два појма.

Белгија - Русија 3:0 (2:0)

Стрелци: Лукаку (10, 88.), Меније (34.)

Стадион: Крестовски (Санкт Петербург)

Судија: Матје Лахоз (Шпанија)

БЕЛГИЈА: Куртоа - Алдерверелд, Бојата, Вертонген (од 77. минута Вермален) - Кастањ (од 27. минута Меније), Дендонкер, Тилеманс, Т. Азар - Мертенс (од 71. минута Е. Азар), Лукаку, Караско (од 77. минута Прат). Селектор: Роберто Мартинез.

РУСИЈА: Шунин - Фернандес, Семенов, Џикија, Жирков (од 43. минута Каравајев) - Баринов (од. 46. минута Дивејев), Оздоев - Зобнин (од 63. минута Мухин), Кузјаев (од 30. минута Черишев (од 63. минута Миранчук)), Головин - Дзјуба. Селектор: Станислав Черчесов.

Ток утакмице можете пратити овде.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

88. минут
3:0 !!! Лукаку постиже још један гол и ставља шлаг на торту. Белгија стиже до убедљивог тријумфа
84. минут
Руси воде 4:2 у корнерима. Претрчали су више, али Белгија је боља и постигла је два гола, а нису ниједном капитуларали
77. минут
Проблем за Белгију. Доживео је штопер Вертонген један ударац од Артјома Дзјубе због чега му се указивала и помоћ, а његово место је заузео Вермален.
75. минут
Белгијанци контролишу меч. Задовољни су резултатом и чини се да само чекају да истекне време
71. минут
У игру улази и белгијска ведета Еден Азар који је ове сезоне много имао проблема са повредама. Мења Мертенса.
64. минут
Русија је извршила свих пет измена и до краја ће играти у саставу који је сада на терену
50. минут
Руси су кренули отвореније, немају више шта да калкулишу. Још без конретних прилика, али очигледно да је Черчесов нешто одрадио на паузи.
46. минут
Почело је друго полувреме

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. 2. минут
Караско је шутирао мало преко гола
45. минут
Судија је продужио полувреме за четири минута
43. минут
Излази Жирков код Руса мења га Каравајев
40. минут
ВАР проверава да ли је био пенал за Белгију. Ништа од казненог ударца
34. минут
2:0 за Белгију. После центаршута Шуњин одбија лопту право на ногу Менијеа који рутински прослеђује лопту у мрежу
27. минут
Тимоти Кастањ излази из игре пошто је добио ударац у судара и са великом масницокм поред ока излази. Мења га Томас Меније играч Борусије Дортмунд
21. минут
Нова велика шанса за Белгијанце, сада је био пред голом Торган Азар, али није искористио зицер. Одбранио му је ударац из петерца голман Шуњин.
18. минут
Џикија у последњем моменту скида лопту Лукакуу, а онда овај упошљава Дендонкеру који очајно шутира
14. минут
Марио Фернандес добро удара лопту главом после корнера са леве стране, али тај ударац иде право у Тиба Куртоу и голман Белгије је сигуран.

ГОЛ ЈЕ ПОСВЕТИО ЕРИКСЕНУ (САИГРАЧУ ИЗ ИНТЕРА) - У КАМЕРУ ЈЕ РЕКАО "КРИС ВОЛИМ ТЕ"

10. минут
1:0 за Белгију!!! Лукаку постиже гол, после очајне рекације Семенова. Прва прилика на мечу и већ смо видели погодак.
1. минут
Почела је утакмица

Белгијанци су клечали, Руси нису пре почетка утакмице.

И поред догађања на мечу Данска - Финска меч Русија - Белгија почиње на време

ПОГОДАК ЗА ИСТОРИЈУ: Гол Патрика Шика најлепши на Европском првенству (ВИДЕО)
Patrik Šik

15.07.2021. 14:41
ЛЕГЕНДАРНИ ГОЛМАН О УСПЕХУ ИТАЛИЈЕ: Манћини је учио од Бошкова, због тога су Азури на крову Европе

14.07.2021. 16:46
СКАНДАЛОЗНА ТВРДЊА СУДИЈЕ ИЗ ВАР СОБЕ: Ево како је свиран пенал за Енглезе којем се смејао цео свет