ИТАЛИЈА ЈЕ СПРЕМНА ЗА ВЕЛИКА ДЕЛА: Азури доминирали против Швајцарске, бриљирао Локатели (ВИДЕО)

16.06.2021. 20:30
Italija
Италија / Извор: Реутерс

Европо чувај се, Манћинијеви пулени делују застрашујуће.

Фудбалери Италије још једном су показали да имају домет за велика дела. Азури су на Олимпику у меч другог кола групе "А" савладали репрезентацију Швајцарске резултатом 3:0 (1:0), а апсолутни херој победничког састава био је двоструки стрелац Мануел Локатели.

ПРЕДЛОГ ДАНА: Најтраженији српски фудбалер у Европи одиграо хуманитарни тикет (ФОТО)

ЕВРО: Велшани уз МНОГО среће до убедљиве победе (ВИДЕО)

ЈОШ ЈЕДНА ЈЕЗИВА СЦЕНА НА ЕП: Фернандеш пребачен у болницу! Огласила се репрезентација Русије (ВИДЕО)

Италија - Швајцарска 2:0 (1:0)

Стрелац: Локатели 26. и 52. минут

Стадион: Олимпико

Судија: Сергеј Карасев (Русија)

ИТАЛИЈА: Донарума (Г) - Ди Лоренцо, Бонући (К), Кјелини (од 24. минута Аћерби), Спинацола - Барела, Жоржињо, Локатели - Берарди (од 70. минута Толои), Имобиле, Инсиње (од 69. минута Кјеза).

ШВАЈЦАРСКА: Зомер (Г) - Елведи, Шар (од 58. минута Зубер), Аканђи - Мбабу (од 58. минута Видмер), Фројлер (од 84. минута Со), Џака, Родригез, Шаћири (од 76. минута Варгас) - Сеферовић (од 46. минута Гаврановић), Емболо.

Везиста Сасуола је бриљирао у Риму, постигао је оба поготка са Италијане. Први пут се велика жеља Јувентуса у листу стрелаца уписала у 26. минуту. Доменико Берарди је у стилу Месија прошао са десне стране и као на тацни послужио 23-годишњег саиграча.

Азури су упркос поготку наставили са нападима, међутим, на други гол чекало се до 52 минута када је поново заблистао Локатели. Опалио је Мануел са 18 метара, Јан Зомер је само погледом испратио лопту.

Коначан резултат поставио је Ћиро Имобиле у 89. минуту. Нападач Лација погодио је мрежу Швајцарске са 20-так метара.

Италија се новом, другом победом у групи "А" и математички пласирала у другу фазу Европског првенства. Сајџије су остале на једном боду који су освојили у мечу са Велсом.

90. минут
Крај утакмице! Италија - Швајцарска 3:0.
89. минут
ГООООЛ! Ћиро Имобиле ставља тачку на утакмицу. Нападач Лација матирао је Зомера са 20-так метара.

83. минут
Темпо игре је значајно опао, Азури на терену држе све под контролом.

73. минут
Кјеза са 7-8 метара искоса шутира прилично непрецизно.

64. минут
Донарума брани ударац Гаврановићу. Добру прилику је имао нападач Динамо Загреба - млади голман сигуран.

52. минут
Каква ГОЛЧИНА Локателија! Италија је дуплирала предност правом бомбом везисте Сасуола - 2:0.
45. минут
Крај првог полувремена! Италија - Шпанија 1:0.

39. минут
Азури немају намеру да стану. Прете Спинацола, Инсиње, Имобиле... Швајцарци имају пуно среће, могли су да приме бар три комада.

26. минут
ГООООЛ! Берарди је у стилу Месија прошао са десне стране и као на тацни послужио Локателија - 1:0.
24. минут
Аћерби мења Кјелинија због повреде.

18. минут
Инсиње је извео корнер, а Кјелини се најбоље снашао у петерцу Сајџија и постигао гол. Међутим, након консултације са арбитрима из ВАР собе погодак је поништен. Искусни штопер је играо руком.

11. минут
Прва права прилика на утакмици! Спинацола је прошао по левој страни као на тренингу и пронашао Имобилеа. Нападач Лација главом шутира преко пречке.