ПАНЦЕРИ ПРЕГАЗИЛИ ПОРТУГАЛ: Феноменално ИЗДАЊЕ Немачке у МИнхену (ВИДЕО)

19.06.2021. 17:31
Nemačka
Немачка / Извор: Реутерс

Меч другог кола.

Немачка је у Менхену славила са 4:2 против Португала у мечу другог кола Групе Ф Шампиона Европе за фудбалере. Изабраници Јоакима Лева су показали једну од најбољих игара у последњих неколико година и заслужено су дошли до целог плена. Доказ да Немцима леже Португалци је и чињеница да им је ово пета везана победа у међособним сусретима.

На табели сада Француска води четири бода, по три имају Португал и Немачка, док Мађари који ће играти са Панцерима у последњем колу имају само бод. Завршни дуели су на програму у среду у 21 час (Будимпешта: Португал - Француска, Минхен: Немачка - Мађарска)

Mozzart даје највеће квоте на свету: Немачка 2,55, Француска 1,35, Шпанија 1,43! Нигде нећете моћи да нађете веће

ЕВРО - ПРЕГЛЕД ДАНА: Пала три гола, од којих ДВА из пенала! Острвска успаванка за крај (ВИДЕО)

ДВОСТРУКИ ТРАНСФЕР: Чука УЗЕЛА Партизанов бисер

Невероватано прво полувреме смо имали прилике да видимо. Немци су константно нападали од самог старта, али први су повели Португалци у 15. минуту.  Бернардо Силва је упослио Жоту а овај само одложио лопту када је био на петерцу. Пронашао је најбољег играча тима, Кристијана Роналда који је рутински спровео лопту у гол.

Изједначила је Немачка у 35. минуту после центаршута Милера с десне стране, Кимиховог волеја с леве, а испред своје мреже неспретно је реговао Дијаз који је поред Хаверца постигао аутогол.

Онда је уследио нови хладан атуш за Поругалце. Сопствену мрежу у 39. минуту погодио је Рафаел Гереиро неспретном реакцијом после ударца Гнабрија. Блицкриг Немаца (са два аутогола) и преокрет за мање од 300 секунди. До краја првог дела је остало 1:2, али могли су Немци и са већом предносшћу да оду на одмор.

Португал – Немачка 2:4 (1:2)

Стерлац: Роналдо 15, Жота 67. - Дијаз (аг) 35, Гереиро (аг) 39, Хаверц 50, Госенс 60.

Стадион: Алијанц арена (Минхен)

Судија: Ентони Тејлор (Енглеска)

ПОРТУГАЛ: Патрисио - Семедо, Дијаз, Пепе, Гереиро - Карваљо, Данило - Силва (од 46. минута Санчез), Фернандеш (од 64. минута Мутињо), Жота (од 83. минута А, Силва) - Роналдо.

НЕМАЧКА: Нојер - Гинтер, Хумелс (од 62. минута Чан), Ридигер - Кимих, Гундоган (од 73. минута Зиле), Крос, Госенс (од 62. минута Халстенберг) - Милер, Хаверц (од 73. минута Горецка) - Гнабри (од 87. минута Сане).

Немци су наставили и у другом полувремену са феноменалном игром. То су и крунисала са два гола. Прво је Хаверц у 50. постигао предност на 3:1, а затим је у 60. Госенс погодио мрежу за недостижних 4:1.

Успели су Португалци после лепе акције Роналда и Жоте да смање на 4:2, али то је био плод малог енергетског пада Немаца који су дозволили да препусте иницијативу када су створили три тразлике.

Ток меча пратите овде.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. 4. минут
Две прилике за Поертугал, али нису успели да смање резултат.
90. минут
Играће се још четири минута
88. минут
Португалци нападају, играју најбоље од старта или су им Немци са жељом препустили иницијативу
83. минут
Горецка је повукао контру, али није имао коме да дода и пуцао је јако, али изнад пречке
78. минут
Овакав погодак стативе ретко се виђа. Санчез је шутноа, а нико на стадиону није ни трепнуо када је лопта завршила на оквиру
67. минут
2:4!! Слободан ударац, Роналдо је вратио лопту до Жоте који прелако смањује резултат
62. минут
Јоаким Лев је одлучио да одмори Госенса. Улази Халстенберг, Чан мења Хумелса
60. минут
1:4!! Госенс постиже погодак и решава поизтање победника. Хиник је центрирао, а сјајни скок Госенса за нову лопту у мрежи Португала
53. минут
Роналдо пуца јако, али високо изнад гола из слободњака са неких 30 метара искоса лево
50. минут
1:3!! Кај Хаверц овога пута постиже гол, сада нема аутогола. Асистенција иде Госенсу
46. минут
Почело је други део

КРАЈ НЕВЕРОВАТНОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. 3.
Шанса за Гнабрија, али није пао гол.
45. минут
Слободан ударац за Португал, али није било проблема за Нојера. Надокнада је три минута
44. минут
Госенс пуца, али сјајна одбрана. У контри Португалци долазе до корнера
42. минут
Ридигер пуца преко гола. Португалци једва чекају одмор, али само да до тада не приме још неки гол
40. минут
Прилика за Хаверца, али овога пута нису поклекли Португалци
39. минут
1:2!!! Аутогол Гереира! Велика конфузија у одбрани Португала. ВАР ће пресудити да ли је било недозвољене позиције. Признат је погодак
35. минут
1:1!!! Кај Хаверц је после дивног центаршута Госенса сместио лопту у мрежу. Делује да је можда био и аутогол. Приписан је Рубену Дијазу
27. минут
Жота пуца главом, али није био прецизан
25. минут
Немци опет узимају иницијативу. Две добре акције, али без праве опасности. Одмор за играче због велике врућине
22. минут
Роналдо петом започиње акцију, на крају Жота пуца, али само корнер. Касније је Рубен Дијаш главом покушао да асистира уместо да пуца на гол
18. минут
Госенс пуца искоса, али право у голмана
15. минут
1:0 за Португал!!! Немци су напдали, а Роначлдо је после невероватне контре успео да постигне погодак и утиша навијаче у Минхену
12. минут
Нови напад Немачке, али и даље нема поготка
9. минут
Немци су кренули прејако и само је питање минута када ће доћи до вођства. Хаверц је сјајно шутирао, али голман Португала је успео да укроти лопту
7.минут
Нова лепа акција Немачка, али овога пута није било преопасно
5. минут
Прелеп гол Немачке, али поништен је. Робин Госенс је затресао мрежу после акробатског скока међутим ВАР је проценио да није регуларан