ЕУРО У АЗУРНИМ БОЈАМА: Италија шмекерски потукла Турке и без икаквих проблема узела прва три бода (ВИДЕО)

11.06.2021. 23:04 00:46
Ćiro Imobile
Ћиро Имобиле / Извор: Реутерс

Први меч Европског првенства у фудбалу.

Фудбалери Италије победили су Турску на стадиону Олимпико у Риму резултатом 3:0 у првој утакмици Европског првенства.

Знатно лакше од очекиваног су Азури уписали тријумф против селекције коју многи сматрају потенцијалним изненађењем на турниру и на савршен начин отворили ЕУРО.

Đorđo Kijelini
Ђорђо Кијелини / Извор: Реутерс

Апсолутна доминација током целе утакмице крунисана је погоцима у другом полувремену. Мерих Демирал је постигао аутогол у 53. минуту. Затим је Ћиро Имобиле у 66. повисио на 2:0, да би Лоренцо Инсиње у 79. поставио коначан резултат за девети узастопни тријумф без примљеног поготка и јасну поруку свим противницима на Првенству Европе.

Цео ток можете читати испод:

Меч је завршен! Италија је славила 3:0 против Турске погоцима Демирала (АГ), Имобилеа и Инсињеа.

90'
Играће се три минута надокнаде.
79'
ИНСИЊЕ ПОГАЂА! Сјајан шут унутрашњим делом стопала, голман скроз без шансе. Италија стиже до 3:0.
74'
Локателија мења Кристанте. Италија смирује игру, све су ближи тријумфу.
66'
ГООООООООЛ! И Ћиро Имобиле погађа! Врхунски је голман Турске одбранио шут Спинацоле, али је налетео Ћиро на одбитак и у свом стилу сместио лопту у мрежу. Дуплирана предност Азура, победа је у торби.
62'
Италија игра све сигурније и сигурније. Веома конкретна игра у нападу, имали су Азури још пар убацивања у казнени простор, али некако се спасавају Турци након већ једног примљеног гола.
53'
ГООООООООООООЛ! Први гол на овом Европском првенству је аутогол! Демирал је спровео лопту у своју мрежу након центаршута Берардија. Италија води 1:0.

Почело је друго полувреме.

Turska - Italija
Турска - Италија / Извор: Реутерс

Прво полувреме је завршено. Турска и Италија су одиграли 45 минута без погодака.

44'
Италија је опет тражила пенал. Центаршут Спинацоле завршио је на руци Челику. ВАР каже - нема пенала.
35'
Италијани шутирају нон-стоп. Гости дају доста простора ривалима да шутирају, али Инсиње, Берарди и друштво то не користе за сада.
23'
Италија је тражила пенал. Имобиле је шутирао, лопта је погодила у обе руке Сојунџуа, међутим, судија Макели је проценио да намере није било.
18'
Највећа прилика досад на мечу, Инсиње је пробао са леве стране, али његов шут је прошао поред стативе.
15'
Бурак Јилмаз је имао неколико солидних идеја, међутим сваки пут су напади Турске завршавани испред казненог простора. Италијани углавном диктирају ритам, засад се слабо шта дешава испред оба гола.
7'
Италија конкретнија на самом старту, али без великих прилика.

21:00 Меч је почео!

Дуго чекани шампионат Европе у фудбалу почиње данас у Риму утакмицом између Италије и Турске.

ЈОШ ЈЕДАН ХЕНДИКЕП ЗА БЕЛГИЈАНЦЕ: Азар није спреман за почетак Европског првенства

БОГАТО: Фудбалски савез Шпаније спремио фантастичне премије играчима за титулу

ЛЕВАНДОВСКИ НАПРАВИО ХАОС: Погодио телефон којим су снимани навијачи, ЗАБЕЛЕЖЕН ПОТРЕС (ВИДЕО)

Борба за титулу шампиона Европе одложена је за годину дана због пандемије корона вируса, а сада ће се играти у тзв. контролисаним условима, са делимично попуњеним трибинама, у укупно 11 градова. Сем у Риму, шампионат ће се играти у Амстердаму, Глазгову, Лондону, Букурешту, Бакуу, Будимпешти, Глазгову, Минхену, Санкт Петербургу и Севиљи, с тим да ће се завршница, два полуфинала и финале, 11. јула, одиграти на лондонском Вемблију.

У групи А су Италија, Турска, Швајцарска и Велс. Азури важе за фаворита групе и за једну од екипа које би могле "из сенке" да изненаде да овом шампионату, мада Италија никада не може бити међу аутсајдерима.

Roberto Manćini
Роберто Манћини / Извор: Профимедиа

Турска има један од најперспективнијих тимова и по многима ће управо она бити највећи конкурент Италији за позицију број један у групи А.

Селектори Сунес и Манћини одлучили су се за следеће саставе:

Турска (4-1-4-1): Чакир – Челик, Демирал, Сојунџу, Мераш – Јокушлу – Караман, Туфан, Јазиџи, Чалханолу – Јилмаз

Италија (4-3-3): Донарума – Флоренци, Бонучи, Кјелини, Спинацола – Жоржињо, Барела, Локатели – Берарди, Инсиње, Имобиле

Правду ће делити холандски судија Дани Макели, њега српска публика "по добру" памти. Подсетимо, он је судио меч између наше репрезентације и Португала у Београду када није признао гол Кристијана Роналда у последњим минутима.

БОНУС ГАЛЕРИЈА:

Погледајте како изгледа Тејлор Ворд, девојка Ријада Мареза.

ПОГОДАК ЗА ИСТОРИЈУ: Гол Патрика Шика најлепши на Европском првенству (ВИДЕО)
Patrik Šik

15.07.2021. 14:41
ЛЕГЕНДАРНИ ГОЛМАН О УСПЕХУ ИТАЛИЈЕ: Манћини је учио од Бошкова, због тога су Азури на крову Европе

14.07.2021. 16:46
СКАНДАЛОЗНА ТВРДЊА СУДИЈЕ ИЗ ВАР СОБЕ: Ево како је свиран пенал за Енглезе којем се смејао цео свет