ЕВРО: Велшани уз МНОГО среће до убедљиве победе (ВИДЕО)

16.06.2021. 17:30
Aron Remzi
Арон Ремзи / Извор: Реутерс

Меч другог кола.

Турска и Велс су одграли меч другог кола групе А на Европском првенству у фудбалу у Бакуу (Азербејџан). Славили су Велшани са 2:0 (гол Ремзија пред крај првог дела и Робертс у последњим секундама) и сада су у сјајној позицији, јер имају четири бода после два кола, док је Турску остала без бодова.

ПРЕДЛОГ ДАНА: Најтраженији српски фудбалер у Европи одиграо хуманитарни тикет (ФОТО)

РУСИЈА ОСТАЛА У ИГРИ ЗА ОСМИНУ ФИНАЛА: Мајсторија Миранчука донела Зборнаји три бода (ВИДЕО)

УЕФА СУРОВА ПРЕМА СРБИНУ: Арнаутовић СУСПЕНДОВАН! Марко је ОДМАХ реаговао

Прво полувреме је било врло динамично, али не и претерано квалитетно. Турска је практично играла на свом терену, али можда их је то и спутало. Велшани су стварали шансе и промашивали, али Арон Ремзи је у 42. минуту коначно успео да затресе мрежу и тако су на паузу отишли са предношћу.

Турска – Велс 0:2 (0:1)

Стрелац: Ремзи 42, Робертс 90. 5.

Стадион: Олимпијски у Бакуу

Судија: Артур Диас Соареш (Португал)

ТУРСКА:  Чакир - Челик, Ајхан, Сојунџу, Мераш (од 73. минута Мулдур) - Јокушлу (од 46. минута Демирал)- Караман (од 75. минута Дервишоглу), Чалханоглу, Туфан (од 46. минута Јазици), Ундер (од 83. минута Кахвечи) - Јилмаз.

ВЕЛС: Ворд - Робертс, Мефам, Родон, Дејвис - Морел, Ален (од 73. минута Ампаду) - Бејл, Ремзи (од 85. минута Вилсон), Џејмс (од 93. минута Вилијамс) - Мур.

Турцима је било јасно да просто морају барем до бода и кренули су офанзивније у наставку. Ипак, Велс је био на прагу да поведе са 2:0 када је Герет Бејл срушен у казненом простору. Исти играч је преузео одговорност и шутирао је катастрофално, преко гола. Познато је да не треба због концентрације да шутира фудбалер над којим је начињен прекшај, али Бејл то није испоштовао. Само минут касније био је у прилици да постигне гол, али опет није био успешан.

Успели су у последњим секундама да постигну и други гол преко Робертса и тако су славили убедљиво, а на терену није било тако лако. На крају је свакако Герете Бејл једва дочекао крај сусрета, јер би свакако сносио кривицу да нису узели три бода.

Селекција Турске је и у првом колу одиграла јако лош меч на гостовању у Риму, где је поражена од Италије 3:0 и сада су на прагу елиминације.

Што се тиче Велса, они стоје феноменално на табели у односу како су играли. Само захваљујући голману Варду нису примили више голова против Швајцарске, јер објективно нису игром заслужили тај бод, а сада су узели цео плен иако је и подела бодова могла бити реална.

Ток меча пратите овде.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. 5. минут
Робертс постиже гол којим су оверили тријумф
90. 3. минут
Шанса за Велс, али само корнер
90. минут
Креће општи метеж, а има и удараца. Сада ће судија имати много посла. Епилог само три жута картона. Два за Велшане (Мефам и Робертс) и два за Турску (Чаханоглу и Јилмаз).

87. минут
Распламсала се игра. Турци нападају, а Велшани из контре опасно прете
80. минут
Герет Бејл је поново у изгледној шанси после центаршута Ремзија. Ипак, остаје 0:1.
75. минут
Мур добија колено у главу и кренула је крв из носа
71. минут
Бејл компликује уместо да пуца из прве. Није у форми и нема одлучност која га је красила
65. минут
Турска креће напред. Немају шта да изгубе
63. минут
Ајхан пуца главом после корнера, али слабо. Лако је то било ухватити.
61. минут
Герет Бејл преузима одговорност и промашује пенал. Познато је да не треба да пуца онај над кокјим је направљен фаул.Нова шанса за Бејла и опет нема гола
60. минут
Срушен је Герет Бејл и судија показује на белу тачку
57. минут
Опет феноменална прилака за Ремзија, али Чакир брани. У контри Јилмаз иде сам и пуца из очаја
55. минут
Јилмаз са петерца пуца високо изнад пречке. Најбоља шанса за Турску одлази у неповрат
48. минут
Чакир је лоше проценио лопту и избацио је у корнер лопту која је ишла доста поред стативе
47. минут
Турска је кренула јако, али две гужве нису резултовале приликом
46. минут
Почео је други део

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43. минут
ГОООЛ за Велс!!! Арон Рамзи овог пута је не пропушта зицер! Сада су славни људи широм света у страху. Да ли ће се Рамзијево проклетство остварити.
37. минут
Бејл је кренуо у трк ка голу, али у последњем тренунтку му је избијена лопта
30. минут
Два пута везано Морел после корнера Турске избија лопту са гол-линије
23. минур
Арон Рамзи је промашио ситуацију један на један. Тек када је видео да није био у офсајду ухватио се главу. Наравно, осим Турака због овга су пресрећне и славне личности широм света, јер је познато да када Арон постигне гол, нека ВИП особа премине
16. минут
Гужва пред голом Турске, Велшани сви од реда траже пенал због наводног играња руком. Лактом је Сојунчу избио лопту, али свакако без намере
13. минут
Покушава и Турска, преко Ундера, али право у голмана Велса
12. минут
Мур главом пуца, али нападач Кардифа није одрадио посао како уме
9. минут
Бурак је био у прилици, али само корнер за Турску
7. минут
Нова шанса за Велс. Бејл за Рамзија, али Чакир брани стопроцентну прилику
4.минут
Прекид са десне стране за Велшане. Ален је убацио лопту пред гол, захватио је главом Бен Дејвис, али није био прецизан.