Немци у осмини финала, Мађарима остала само теорија

19.06.2024. 20:17
Fudbalska reprezentacija Nemačke
Фудбалска репрезентација Немачке / Извор: Tanjug/Christian Charisius/dpa виа АП

Фудбалери Немачке победили су у Штутгарту Мађарску резултатом 2:0 у мечу другог кола групе А Европског првенства и тако обезбедили пласман у осмину финала.

Херој победе изабраника Јулијана Нагелсмана био је Илкај Гундоган. Капитен екипе је у 22. минуту асистирао Џамалу Мусијали, а затим и сам постигао гол у 67. после додавања Максимилијана Мителштата.

Мађари нису ушли бојажљиво у меч и већ после 20 секунди су пропустили велику прилику пошто је Нојер добро интервенисао. Немци су узвратили преко Каија Хаверца који је у првих 15 минута пропустио две добре прилике да постигне гол, али је Гулачи био на висини задатка. У 22. минуту је Мусијала довео домаћина шампионата у вођство на асистенцију Гундогана, а Мђарска је могла брзо до изједначења, али је ударац Собослаја одбранио Нојер. Мађари су успели да стигну до гола, али је он поништен због офсајда,а на полувремену је остало 1:0 за Немачку.

Немаци су веома агресивно ушли у друго полувреме и то им се испалтило у 67. минуту када је Гундоган дуплирао предност. Наставили су Немци са нападима, а шансе су пропуштали Санде и Крос. Мађарска је могла такође до гола у завршници, али је Ридигер успео да избаци лопту са гол линије па је осталоо 2:0.

Немачка сад има шест бодова из два кола и већ сад обезбедила пласман у нокаут фазу, остаје само да се види са које позиције из групе А. Мађарска је без бода после прва два кола и има само теоретске шансе да прође даље. У трећем колу, у недељу 23. јуна, Немачка ће играти против Швајцарске, а Мађарска против Шкотске.