СПЕКТАКЛ У ДОРТМУНДУ: Турци уз срећу и Гулера савладали Грузију (ВИДЕО)

18.06.2024. 19:57
Arda Guler
Арда Гулер / Извор: Танјуг/АП Photo/Alessandra Тарантино

Фудбалери Турске савладали су Грузију (3:1) у првом колу групе Ф Европског првенства.

Херој селекције коју предводи Вићенцо Монтела је био 19-годишњи Арда Гулер.

Турци су кренули у дуел силовито. Створили велики број прилика, а гол постигли у 26. минуту. Мерет Мулдур је дочекао лопту на ивици казненог простора и волеј ударцем поцепао мрежу.

Недуго затим је поново Мамардашвили вадио лопту из мреже. Јилдиз је постигао гол, али је он након ВАР прегледа поништен. Поравнање је стигло у 33. минуту. Микаутадзе је обрадовао своје навијаче. Ово је прво Европско првенство у историји Грузије и уједно и први погодак икада.

Ни у наставку меча није изостајало узбуђења. Турска је имала иницијативу док је Грузија претила из контре. У тренуцима када је изгледало да су се Грузини ослободили притиска уследио је тренутак мајсторства најмлађег играча на терену.

Звезда Реал Мадрида, Арда Гулер је показао сав свој раскошни таленат и "лепотицом" у 65. минуту променио резултат.

До краја дуела је врло лако могло да буде 2:2. Имала је Грузија неколико великих шанси, погодила стативу, да би у последњим секундама меча и голман Мамардашвили кренуо у напад. Изгубили су лопту Грузини и остао је празан гол што је искористио Актуркоглу и поставио коначан резултат.

Турска ће у суботу од 18 часова играти са Португалијом. Грузија три сата раније иде на мегдан Чешкој.