ЕВРОБАСКЕТ 2017: Руси тројкама срушили Орлове (ФОТО)

02.09.2017. 19:14
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: fiba.com

Срби играли против Зборнаје меч другог кола Д групе.

Репрезентација Србије је поражена у мечу другог кола Д групе од селекције Русије на Европском шампионату са 72:75 (21:18, 17:22, 13:18, 21:17).

Изабраници селектора Александра Ђорђевића су у првом колу савладали Летонију са 92:82, док је Русија победила домаћина Турску са 76:73.

ИВ ЧЕТВРТИНА

40. минут - 72:75 Милосављевић погодио једно слободно бацање, а Богдановић је фаулиран на две секунде пре краја, али промашује оба бацања.

39. минут - Богдановић постиже тројку за 71:75

39. минут - Мозгов поентира за 68:74 и Ђорђевић узима тајм-аут, после чега је Мачван зарадио и техничку грешку.

37. минут - После поготка Курбанова Зборнаја води 70:61, али наш тим успева да среди редове и поенима Богдановића, Лучића и Јовића смањи на 65:70.

36. минут - Руси воде 60:63, а разиграо се у тим тренуцима Мозгов - 60:66

33. минут - После 55:59 за Русе, Лучић постиже тројку за 58:59, а Марјановић је поново оштро фаулиран, али и даље непогрешив са линије пенала, па Србија најзад прелази у вођство - 60:59!

31. минут - Марјановић закуцава лопту у кош за 53:58, а грубу игру ривала исти играч кажњава слободним бацањима 55:58.

III ЧЕТВРТИНА

29. минут - Руси постижу нове тројке преко Кулагина и Фридзона и трећи период завршавају вођством - 51:58.

27. минут - Богдан сјајним продором смањио на 51:53, али шкрипи и даље у одбрани

26. минут - Богдановић брзо додавање Мачвана претвара у тројку за 49:49, али још једном је Швед погодио за три поена - 49:52, .

23. минут - Друго полувреме је отворио Богдановић поенима за изједначење 40:40, затим Курбанов реализује слободно бацање 40:41, а нашој "клупи" је тада досуђена техничка грешка, што ривал није материјализовао са линије пенала, али Швед постиже нову тројку 40:44, да би Богдановић постигао тројку - 43:44.

II ЧЕТВРТИНА

20. минут - Јовић погађа за 38:40 и поставља резултат првог полувремена.

19.минут - Орлови не успевају да зауставе шут ривала са дистанце, Воронцевич постиже нову тројку 36:32, а са линије пенала Марјановић смањује на 36:34, али Руси поново имају предност од четири поена 38:34, после поена Ивлева .

17. минут - Кузмић повећава вођство Срба на плус четири - 32:28, али узвраћају Курбанов са два и Воронцевич тројком 32:33.

15. минут - Почетком друге деонице Руси су направили серију 7:0 и повели 21:25, али Милосављевић је тројком вратио наш тим на корак до преокрета 24:25, затим је кош погодио Курбанов, а капитен Мачван изједначио на 26:26. Поентирао је затим Кулагин, а Милосављевић доноси ново изједначење 28:28. Исти играч је поентирао после сјајне асистенције Богдановића за 30:28.

И ЧЕТВРТИНА

9. минут - Зборнају је вратио у живот Кулагин тројком, а наш тим користи Марјановића у рекету 13:17, а расположени Мачван додаје четири поена за 21:15, али се Руси примичу тројком Хвостова на 21:18, а тим резултатом је завршена прва четвртина.

6. минут - Сјајни Марјановић доноси изједначење 10:10, чиме анулира серију Руса од 10:0, а са четири узастопна поена Лучића Срби поново долазе у вођство 14:10.

4. минут - У игру улази Бобан Марјановић, који одмах бива фаулиран под кошем, а после његових слободних бацања на семафору стоји 5:10. На терен излази Мачван уместо Бирчевића, а после промашаја Воронцевича Марјановић поентира под фаулом и поново реализује пенал, за 8:10.

2. минут - Сусрет је отворио Лучић тројком 3:0, а узвратио је Кулагин са два поена 3:2, затим Богдановићева рампа зауставља напад Руса, после чега Швед са две тројке доводи свој тим у предност 3:8. Воронцевич додаје два поена за 3:10, а Ђорђевић узима тајм-аут...

СРБИЈА - РУСИЈА 72:75 (21:18, 17:22, 13:18, 21:17)

ДВОРАНА: "Фенербахче арена".

СУДИЈЕ: Ланзарини (Италија), Мацони (Италија), Пурсанидис (Грчка).

СРБИЈА: Мачван, Богдановић, Лучић, Милосављевић, Бирчевић, Штимац, Лазић, Мицић, Гудурић, Јовић, Кузмић, Марјановић.

РУСИЈА: Швед, Бабурин, Фридзон, Ивлев, Антонов, Зубков, Квостсов, Мозгов, Воронцевич, Д. Кулагин, М. Кулагин, Курбанов.

КОНАЧНО ЈЕ ПРОГОВОРИО: Светислав Пешић отворено о наставку сарадње са КСС-ом
HRVATI SAZNAJU: Ipak Obradović preuzima klupu srpske reprezentacije od Pešića

21.09.2024. 19:03