"Био сам на прагу, али директор није дозволио" Исповест Боре Чорбе о неоствареној жељи и концерту на пуној Маракани - само један корак делио га је од сна (ВИДЕО)
Легендарни фронтмен групе "Рибља Чорба" заувек је отишао, остављајући иза себе богато музичко наслеђе и сећања на живот испуњен рокенролом, бунтом али и страственом љубављу према Црвеној звезди.
Бора Ђорђевић, познатији као Бора Чорба, био је икона југословенске и српске рок сцене, фронтмен легендарне групе "Рибља Чорба". Његов живот, испуњен стваралаштвом, бунтом и љубављу према музици, оставио је неизбрисив траг у срцима многих генерација. Његова смрт, која је затекла фанове широм региона, донела је тугу, али и сећање на живот посвећен уметности.
Бора је у последњим данима водио тиху борбу са здрављем, али је, као и увек, остао веран себи – борбен, директан и са неугасивом искром у очима. Његови најближи сведоче да су му и у тим тренуцима мисли биле усмерене на музику, пријатеље и, наравно, Црвену звезду, његову велику љубав. Иако су га године и болест успориле, дух му је остао снажан.
Концерт на "Маракани" остао неостварена жеља
Бори Чорби је највећа неостварена жеља била да одржи концерт на стадиону Црвене звезде, популарној "Маракани". Фронтмен групе "Рибља Чорба", био је на корак од остваривања те жеље, али је директор стадиона у последњем тренутку одбио предлог. Ово је остала једна од најзначајнијих неостварених амбиција у његовој дугогодишњој каријери, током које је постао једна од најпознатијих личности домаће рок сцене.
У једном интервјуу, Бора је открио да га је до остварења његове највеће жеље делио само један корак. Међутим, директор стадиона одбио је тај предлог због травнате подлоге, односно могућег оштећења терена.
- Концерт на Маракани који сам увек желео да одсвирам и никад нисам успео... био сам на прагу али директор стадиона није дозволио траву. И ако се трави више штети кад се покрије од испарења, него што овако може да се оштети трава, али нема везе... - рекао је приликом гостовања у једној Звездиној емисији легендарни Бора.
Његови пријатељи и сарадници кажу да је до последњег дана сањао о томе да направи још један велики концерт, можда баш на стадиону Маракане, што је била његова највећа неостварена жеља.
Љубав између Боре Чорбе и Црвене звезде била је посебна, готово романтична прича која се протезала кроз читав његов живот. Као страствени навијач црвено-белих, Бора Ђорђевић није скривао своју везу са клубом. Његове песме и енергија одражавале су исти жар и борбеност коју су Звездаши увек носили са собом.
Бора је често истицао да је Црвена звезда за њега била више од фудбалског клуба - била је симбол храбрости, страсти и поноса. Иако су му концерти на стадионима широм Југославије доносили славу, његов највећи сан био је да наступи на Звездиној Маракани, стадиону који је сматрао светим местом. Нажалост, та жеља никада није остварена, али љубав између Боре и Звезде остала је неизбрисива.
На трибинама Маракане, међу песмама навијача, и даље ће се протезати стихови Рибље Чорбе, као подсећање на једног од највећих рокера и његову нераскидиву везу са клубом који је носио у срцу.
Његова смрт није крај, већ почетак вечног сећања на једног од највећих музичара са ових простора. Бора ће заувек остати упамћен као симбол бунта, слободе и непоколебљиве љубави према музици и животу.
Подсетимо, Бора Ђорђевић је рођен 1952. године у Чачку. У родном месту је завршио основну школу, а након проблема са законом избачен је из гимназије. Његови родитељи су тада, како би побегли од "срамоте" коју им је проузроковао, одлучили да се преселе у Београд.
Ту је Бора завршио Пету гимназију и уписао Правни факултет. Након две године је схватио да та професија није за њега, па је покушао да упише Факултет драмских уметности у Београду. Никада није примљен на глуму, па је уписао организацију на ФДУ. Групу Рибља чорба 1978. године. За више од 45 године каријере снимили су 20 студијских албума и осам лајв издања. Последње албум "Да тебе није" издао је Сити рекордс. Десетак година живео је у Словенији, где се трећи пут оженио.
Преминуо је јуче у 72. години. Чувени рокер, последњих дана налазио се у болници у Љубљани. Он је такође последњих година живео у Љубљани са својом како је говорио, последњом љубави, супругом Дубравком Милаковић.
Последња жеља легендарног музичара је била да се сахрани у свом родном Чачку, а да ће тако и бити потврдили су његов менаџер Бане Обрадовић и градоначелник Чачка. Више о томе у нашој одвојеној вести.