БУДУЋНОСТ ЈЕ ПАЛА НА ТРЕЋЕ МЕСТО: Дечић је шампион Црне Горе

18.05.2024. 22:02
Varvari
Варвари / Извор: МН Press

ФК Дечић из Тузи је освојио прву титулу првака Црне Горе имто коло пре краја. Они су као гости савладао екипу Сутјеске у Никшићу са 1:0. Гол одлуке је постигао Драшко Божовић у 35. минуту.

Фудбалери Дечића су четири минута касније остали без искљученог Ујкаја, успели су да сачувају минималну предност.

За то време, Будућност је на свом стадиону ''Под Горицом'' дочекала екипу Морнара и доживела шокантни пораз од 1:0, голом Вушуровића у 90. минуту.

Не само што је изгубила све шансе у борби за титулу, овим поразом је Будућност препустила друго место Морнару који има исти број бодова, али и бољи међусобни скор од Подгоричана.

Један од некадашњих шампиона, Рудар из Пљеваља је испао у другу лигу, после пораза од Језера (2:1).