ЧЕЛСИ СЛАВИО АЛИ МЕЧ ОБЕЛЕЖИЛА БИЗАРНА ОДЛУКА: Зар ово није пенал у Премијер лиги? (ВИДЕО)

21.09.2024. 15:47
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Танјуг/АП/Аластаир Грант

Фудбалери Челсија победили су у гостима екипу Вест Хема резултатом 3:0 на старту шестог кола Премијер лиге.

Херој у победи Челсија био је Николас Џексон, који је постигао прва два гола и асистирао за Палмера.

Међутим, овај меч обележила је и једна сумњива одлука, када Вест Хему није досуђен чист пенал.

Већ у четвртом минуту Санчо је послао лопту у простор, Џексон се практично ушетао у шеснаестерац и као на тренингу матирао Ареолу кроз ноге, искоса из тешке позиције.

У 18. минуту већ је било 2:0 за Челси, поново је до изражаја дошла Џексонова брзина, овај пут кроз средину, после очајне реакције играча Вест Хема, Кајседо је дао пас, а Џексон утрчао и спољним делом стопала гађао поред Ареоле за 0:2.

Вест Хем се тек онда донекле пробудио и заиграо боље, а онда је на истеку пола часа игре, дошло до сумњиве ситуације.

Весли Фофана није успео да испрати Самервила, који је после дуплог паса ишао у опасну зону пред гол Роберта Санчеза, штопер Челсија га је повукао за руку, и држао, али је судија одмахнуо руком.

Да све буде још горе, чекао се први прекид за проверу са ВАР собом, али главни арбитар чак није ни отишао да погледа ову ситуацију.

Друго полувреме није било толко занимљиво, пошто је у 47. минуту Челси поново прелако дошао до гола. Џексон је вукао лопту кроз средину, потом правовремено само одложио улево до Палмера који је поставио коначних 0:3.

Мареска је огромну предност искористио да одмори поједине играче, па су тако брзо изашли Санчо, Фофана, Палмер и Џексон, а шансу су добили Дисаси, Нето, Феликс и Енкунку.

Челси је до краја сачувао предност и сада има 10 бодова, док је Вест Хем 14. са четири бода и Хулен Лопетеги ће бити под великим притиском у наредном периоду.

Стандингс провидед by Софасцоре

ВЛАХОВИЋ ДОБИЈА КОНКУРЕНЦИЈУ: Јуве нациљао озбиљно појачање!
Dušan Vlahović i Filip Kostić

21.09.2024. 17:33
ТУЖНА ВЕСТ: Преминуо отац Милоша Красића
Miloš Krasić

21.09.2024. 14:21
Филиповић: Бенфика победила на искуство и квалитет, грешке Звезду коштале пораза
Zoran Filipović

21.09.2024. 13:36
ДОМАЋИН ОВОЛИКО НИКАД НИЈЕ БИО ПОТЦЕЊЕН: Звезда огроман фаворит! Ово су квоте за вечити дерби