Звезда поражена од Таљереса у "непријатељској утакмици" на крају "Турнира пријатељства"

12.07.2024. 17:00 19:45
Puma Rodrigez
Пума Родригез / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Фудбалери Црвене звезде изгубили су од Таљереса 1:0 у последњој утакмици "Турнира пријатељства" у Санкт Петербургу.

Црвено-белима је дуел са вицешампионом Аргентине био генерална проба уочи старта нове сезоне и дуела против убског Јединства (20. јул, 20 часова).

Тренер црвено-белих Владан Милојевић није могао да рачуна на повређеног голмана Омрија Глазера, капитена Уроша Спајића и везисту Мирка Иванића.

Таљерес је повео у раној фази утакмице, већ у другом минуту, када је Мартинез искористио лошу реакцију Родића и савладао Гутешу.

Могао је првак Србије да изједначи до одласка на велики одмор, али је Шериф Ендиаје пропустио две велике прилике. Покушавали су и Пума Родригез и Ин Бом Хван, али промене резултата није било.

Иако је утакмица била пријатељског карактера виђено је много оштрих стартова, у којима су предњачили Аргентинци, а фудбалер Таљереса Маркос Портиљо је искључен у првом минуту судијске надокнаде због два жута картона. Ипак, аргентински тим је у другом делу ипак играо са 11 фудбалера на терену.

Исту судбину као и Портиљо, два жута картона, доживео је Лука Илић у 71. минуту, а њега је тада заменио Никола Кнежевић. После свега виђеног у 90 минута за тренера Милојевића је најважније да се нико није повредио, пошто су фудбалери Таљереса играли као да им од ове утакмице зависе каријере, па су често претеривали у агресивности.

Подсетимо, црвено-бели су још пре данашњег меча освојили "Турнир пријатељства", пошто су савладали Сочи и Зенит.

Пренос меча гледали сте на ОВОМ линку.

Црвена звезда - Таљерес 0:1 (0:1)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гутеша - Мијаиловић, Лековић, Стојић, Родић - Далсио, Хван - Пума, Илић, Шљивић - Ендиаје. Играли су још: Мимовић, Ђига, Ђурић, Анан, Јовановић, Катаи, Кнежевић, Максимовић, Сремчевић.ј

ТАЉЕРЕС: Ерера - Суарез, Каталан, Мантиља, Мартинез, Ривеирос, Бота, Портиљо, Бенавидез, Ортегоза, Бартићото.

НЕЗАНИМЉИВО ВЕЧЕ У ЛШ: Сити и Интер разочарали, ПСЖ се извукао, победе Селтика и Дортмунда