МИРИШЕ НА ПРОЛЕЋЕ: Звезда наставља са победама - пао и Гент! Борјан сачувао предност коју су донели Катаи и Канга

05.11.2020. 19:59
Milan Borjan
Милан Борјан / Извор: МН Press

Други тријумф црвено-белих.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Гент у трећем колу групе Л у оквиру такмичења у Лиги Европе са 2:1 (1:1) и тако остварили други тријумф после победе у прошлом колу против Либереца. Црвено-бели за три бода могу да захвале и голману Милану Борјану који је у последњим тренуцима утакмице одбранио ударац Букарију који су сви већ видели у голу.

РАСПАД СИСТЕМА У ЛИБЕРЕЦУ ПОСЛЕ "ПЕТАРДЕ" У БГ-У: Тим скроз осакаћен - СВА петорица играла против Звезде

СУДИЈСКА КОМИСИЈА ОДРЕДИЛА: Познати арбитри који ће делити правду Црвеној звезди и Партизану

ЉУБИМАЦ ДЕЛИЈА ИМА НОВИ КЛУБ: Славиша Стојановић преузима посрнулог великана (ФОТО)

Одлично је ушла Црвена звезда у утакмицу и брзо преузела иницијативу на терену, мада је Гент показао да че бити опасан противник. Већ у 13, минуту је Звезда повела голом Канге који је из прве шутирао са 16 метара после убацивања Гобељића. Два минута касније и Фалћинели је имао добру прилику, али је шутирао поред гола. Нападали су црвено-бели у таласима, ређале су се прилике за Гајића, Иванића и Бена, да би гости изједначили у 31. минуту пошто је лопта после шута Ођиђија-Офое закачила Дегенека и преварила Борјана. До полувремена је Гент имао још једну велику прилику али је Звезда пропустила бољу пошто је Катаи у 44. минут погодио пречку.

И друго полувреме је Звезда добро почела и то јој се исплатило у 59. минуту када је Катаи мајсторијом из слободног ударца савладао Кусеманса и донео поново предност шампиону Србије од 2:1. Пет минута касније Звзеда је могла и до 3:1 пошто је Гобељић налетео на одбијен лопту Кусеманса и погодио стативу. Од тог тренутка је Гент потпуно преузео иницијаиву, а Звезда се повукла и чувала вођство. Имао је Гент неколико солидних прилика, али је Борјан био на висини задатка, посебно у надокнади када је буквално спасио три бода Звезди одбраниши шут Букарија.

Фудбалери Црвене звезде од 21 час на стадиону ''Рајко Митић'' дочекаће белгијски Гент у трећем колу групе Л у оквиру такмичења у Лиги Европе. Црвено-бели су у прошлом колу убедљиво савладали Слован из Либереца и евентуалном победом против Гента направили би велики корак ка другој фази такмичења, а вероватно и потпуно избацили из игре белгијског представника.

Гости су у Београд допутовали скоро у најјачем саставу, али и даље није потпуно сигурно са којим снагама ће истрчати на терен због опречних информација да је одређен број играча заражен корона вирусом. Оно што је јасно је да главни тренер Вим де Декер због короне није ни допутовао у Београд па ће тим предводити његов помоћник Петер Балет. У тиму Црвене звезде због повреде ипак неће бити Милана Родића, а њега ће заменити Марко Гобељић.

90 7. минут
Крај меча, друга победа Звезде у групној фази.
90 4. минут
Прелако је Гент дошао у фантастичну прилику, али је Букаријев одличан шут Борјан успео да заустави на гол линији.
90. минут
Двострука измена у Звезди. Вељко Николић мења Катаија, а Спиридоновић Бена. Играће се још пет минута.
83. минут
Измена у Звезди, уместо Канге на терену је Радован Панков.
80. минут
Дорш је покушао са двадесетак метара и добро шутирао, али је Борјан одлично реаговао. Трећа измена у Генту, уместо Ођиђа-Офое ушао је Клајденст.
75. минут
Солидан покушај Хамадија, шутрао је поред гола. Измена у Генту, уместо Овусуа улази Кумс.
73. минут
Покушао је Катаи да лобује голмана Гента из изгледне позиције, али је то лоше учинио и лопта одлази прек гола.
69. минут
Јеремчук је имао излгедну прилику, али је његов ударац изблокиран.
64. минут
Велика прилика за црвено-беле. Гајић је оштро шутирао, Кусеманс одбио лопту на коју је налетео Гобељић, али је погодио стативу.
63. минут
Измене у оба тима. Његош Петровић заменио је Мирка Иванића, док је у Генту Ботакуа заменио Ниангбо.
59. минут
2:1!!! Поново води Звезда после мајсторије Катаија из слободног ударца са неких двадесетак метара, после фаула над Кангом.
58. минут
Добра прилика за Зведу после соло продора Иванића, али је лоше шутирао са16 метара.
53. минут
Прво узбуђење у другом полувремену. Покушао је Бен после једног дуго напада Звезде, али је лопта завршила поред гола.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
44. минут
Много је среће имала Звезда после велике грешке Милуновића који је дао лопту у ноге Генту, а Ботака шутирао поред гола. Већ у следећем нападу је Звезда могла до другог гола, али је Катаи погодио пречку, а затим из другог покушаја шутирао високо преко гола.
37. минут
Одличан шанса за Гент. Јеремчук је пробио по десној страни и шутирао, али је Борјан одбранио.
31. минут
1:1!!! Имали су среће гости, пошто је после шута Ођиђија-Офое лопта закачила Дегенека и преварила Милана Борјана.
25. минут
Поново је Бен покушао из слободног ударца, али је шутирао право у голмана Кусеманса.
24. минут
Ређају се напади Звезде и још једна добра прилика коју је пропустио Иванић шутиравши поред гола. Претходно је Фалћинели пропустио лопту за Иванића.
22. минут
Лепа акција Звезде, Канга је упослио Гајића који је добро шутирао, али је гоман Гента успео да лопту избаци у корнер.
15. минут
Одмах је Звезда имала још једну одличну прилику, али је Фалћинели искоса са леве стране шутирао поред гола.
13. минут
1:0!!! Фантастично је реговао Канга из прве са 16 метара за вођство Црвене звезде пошто је претходно Бен промашио лопту на убацивање Гобељића.
11. минут
Са неких 17, 18 метара Бен је пробао из слободног ударца, али је лопта отишла преко гола.
9. минут
Букари је имао одличну прилику у контри после грешке Канге на средини терена, али је Дегенек уклизао и скоро уплашио Букарија. Већ у наредном нападу је Јеремчук покушао, али је Борјан сигуран.
4. минут
Пропустила је Звезда добру прилику, тачније Катаи који је изблокиран од стране одбране, па су црвено-бели добили само корнер. Покушао је Канга директно из корнера, али није био прецизан.
1. минут
Почео је меч на стадиону ''Рајко Митић''.

И ПОЛУВРЕМЕ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА  - ГЕНТ 2:1 (1:1)

СТАДИОН: Рајко Митић.

СУДИЈА: Фабри (Италија)

СТРЕЛЦИ: Канга 12, Катаи 59 - Ођиђи-Офое 31.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Милуновић, Дегенек, Гобељић, Саного, Иванић (од 64. Петровић), Канга (од 83. Панков), Бен (од 90. Спиридоновић), Катаи (од 90. Николић), Фалћинели.

ГЕНТ: Кусеманс, Кастро-Монтес, Марех, Ханс-Олсен, Мохамади, Дорш, Овусу (од 75. Кумс), Ођиђа-Офое (од 80. Клајндист), Букари, Ботака (од 63. Ниангбо), Јаремчук.

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности