ЛИГА ЕВРОПЕ: Звезда показала зубе Милану, Павков поново херој за 2:2 (ВИДЕО)

18.02.2021. 18:04
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели одиграли нерешено против Росонера.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено 2:2 (0:1) са Миланом у првом мечу шеснаестине финала Лиге Европе захваљујући голу Милана Павкова у последњим тренуцима меча и тако ипак са позитивним резултатом путују на реванш у Италији за седам дана.

ОДИГРАЈ ТИКЕТ И ПОБЕДИ - Највећа квота ти доноси добитак и још 25.000 РСД БОНУСА

НИСУ ДОШЛИ САМО ЗБОГ МЕЧА: Милан у Београду обавља важну куповину (ФОТО)

САВИЋ ИМА ПОРУКУ ЗА ФУДБАЛЕРЕ ЗВЕЗДЕ: Није битно ко је противник, морамо да верујемо да можемо даље

После неколико уводних минута без праве игре кренуло је са узбуђењима пошто је Милан постигао голове у 7. и 12. минуту, али су оба поништена, први због офсајда, а други због играња руком. Имала је и Звезда своје прилике, а посебно се истакао Иванић којем је Донарума успео да одбрани неколико шутева. Када се мислило да ће се на полувреме отићи без голова, Панков је једно убацивање Кастиљеха лоше одбио, лопту је закачио Борјан и она је завршила у мрежи па су гости имали предност на великом одмору. Црвено-бели су одлично ушли у друго полувреме шансом Бена, да би Фалћинели изборио пенал пошто је руком играо Ромањоли, а Канга био прецизан са беле тачке. Шок је уследио 10 минута касније када је Панков оборио Ернандеза, а Милан добио пенал који је успешно извео управо Ернандез за вођство гостију. Проблем за Звезду било је искључење Родића у 77. минуту после којег је Милан има две прилике преко Меитеа и Тоналија, али је Борјан добро реаговао. Чинило се да ће Милан поново славити у Београду, али је Павков после корнера Канге одличним ударцем главом савладао Донаруму и омогућио Звезди да са ремијем путује на реванш.

Фудбалери Црвене звезде трећи пут у својој историји играћее против Милана у европском такмичењу. Вечерас од 18.55 црвено-бели дочекаће Милан у шеснаестини финала Лиге Европе, док су претходна два пута била у склопу Купа европских шампиона, односно Лиге шампиона и оба пута је Милан излазио као победник из тих дуела. Овај трећи пут неће бити навијача због мера борбе против корона вируса.

Росонери су у Београд стигли и најјачем саставу мада се спекулисало да ли ће тренер Стефано Пиоли уопште водити Злтана Ибрахимовића, али се популарни Ибра ипак нашао у главном граду Србије. Тренер Црвене звезде Дејан Станковић на жалост навијача није могао за овај меч да рачуна на Александра Катаија, Страхињу Ераковића и Вељка Николића.

90 3. минут
2:2!!! Павков је матирао Донаруму. Канга јр извео корнер, а Павков одличним ударцем главом постигао гол, да би ускоро и судија Сидиропулос означио крај меча.
85. минут
Тонали је шутирао са скор одвадесет метара, али право у Борјана. Милан покушава да искористи бројчану предност.
82. минут
Измена и у Милану, изашао је Манџукић, а ушао Чалханоглу. Одмах је Милан имао шансу, Меите је шутирао, али је Борјан одбранио.
80. минут
Трострука измена у Звезди. Изашли су Иванић, Фалћинели и Петровић, а заменили су их Бакојако, Павков и Саного.
77. минут
Звзеда остаје са играчем мање, Родић је искључен због другог жутог картона.
67. минут
Милан је преузео иницијативу, Кастиљехо је био у шанси, али је Борјан одбранио.
61. минут
1:2!!! Поново води Милан. Панков је оборио Ернандеза, после провере ВАР систрема одлука је потврђена, а Ернандез је био прецизан за беле тачке. Измена у Звезди, Фалко је заменио Бена.
55. минут
Покушао је Канга са двадесет метара, али је био то непрецизан ударац.
51. минут
1:1!!! Канга је погодио из једанаестерца. Покушао је Фалћинели да шутира, а лопта је у руку погодила Ромањолија и Гелор Канга је био прецизан са беле тачке.
48. минут
Одлична прилика за Бена. Упослио га је Иванић, али је Донарума одбранио његов ударац.
46. минут
Почело је друго полувреме. Још једна измена у Милану, Леао је ушао уместо Ребића.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Крај пртвог полувремена у којем су црвено-бели били потпуно равномерни са Миланом.
45 1. минут
Одлична шанса за Милуновића, али је шутирао преко гола.
42. минут
0:1!!! Води Милан. После убацивања Кастиљеха, покушао је Панков да избије лопту коју је закачио Борјан и она је ушла у гол.
39. минут
Принудна измена у Милану. Бенасер због повреде не може да настави меч и уместо њега је ушао Тонали.
31. минут
И Бен је покушао са двадесетак метара, али је поново на месту Донарума.
25. минут
Иванић је шутирао одлично са двадесетак метара, али је одлично одбранио Донарума.
22. минут
Шанса за Ребића, али Хрват шутира преко гола.
21. минут
Добра акција Звезде, Иванић је повукао и шутирао са десне стране, а Донаруме је добро интервенисао и избацио лопту у корнер после којег није било опасности.
19. минут
Ударац Крунића, али Борјан добро реагује.
17. минут
Ослободила се Звезда почетног притиска Милана и дошла до иницијативе на терену, али бзе праве шансе.
13. минут
Панков је покушао после корнера главом, али није био прецизан.
12. минут
Ернандез је постигао гол после грешке Борјана, али је ВАР поништио због играња руком.
9. минут
Прилика за Милан, Ребић је шутирао искоса са леве стране, али Борјан избија лопту у корнер.
8. минут
Први покушај Црвене звезде, Канга је шутирао из даљине, али је лопта ишла право у Донаруму.
7. минут
Севнула је контра Милана, Кастиљехо је савладао голмана, али је судија сигнализирао офсајде.
5. минут
Опрезан почетак оба тима.
1. минут
Почео је меч на стадиону ''Рајко Митић''.

И ПОЛУВРЕМЕ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МИЛАН 2:2 (0:1)

СТАДИОН: Рајко Митић.

СУДИЈА: Сидиропулос.

СТРЕЛЦИ: Канга 52пен, Павков 90 3 - Панков 42аг, Ернандез 61пен

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Панков, Милуновић, Дегенек, Гобељић (од 75. Гајић), Петровић (од 81. Саного), Канга, Родић, Бен (од 62. Фалко), Иванић (од 81. Бакајоко), Фалчинели (од 81. Павков).

МИЛАН:  Донарума, Калулу, Томори, Ромањоли, Ернандез (од 77. Далот), Бенасер (од 38. Тонали), Меите, Крунић – Кастиљехо, Ребић (од 46. Леао), Манџукић (од 82. Чалханоглу).

Погледајте како изгледа Милица Ристић, девојка Николе Рађена

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
ОЛАЈИНКА: Могли смо да завршимо са бодом
Piter Olajinka

МАЛО ЈЕ НЕДОСТАЈАЛО ЗА РЕМИ: Бенфика савладала Звезду на Маракани

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)