ПЕТАРДА НА МАРАКАНИ: Катаи показао зашто је "Магико", ФЕНОМЕНАЛНА Црвена звезда!

29.10.2020. 17:59 20:57
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Најбоља утакмица у сезони за црвено-беле.

Каква игра Црвене звезде, на Маракани је виђена доминација каква није у протеклих неколико година у Европи. У утакмици другог кола Лиге Европе (група Л) црвено-бели су савладали Слован из Либереца разултатом 5:1 (2:1). Ово је дефинитивно био најбољи меч откад је на клупи актуелног шампиона Србије Дејан Станковић.

МИЛИОНСКЕ КАЗНЕ: Вечити ривали и Терзић мораће ДЕБЕЛО да плате, Вазура и Вулетић још чекају

ДЕЛИЈЕ СПРЕМИЛЕ СПЕКТАКЛ: Европа ће се дивити вечерашњој КОРЕОГРАФИЈИ на Маракани! (ФОТО)

ШОК ПО ДОЛАСКУ У БЕОГРАД: Тренер ЛИбереца сазнао ЛОШЕ вести, мораће без њих на Маракану

Црвено-бели су имали јасан план од првог судијског звиждука, а то је победа и освајање три бода. Кренуло се офанзивно од самог почетка, Бен је већ у 7. минуту донео Звезди предност. Лепо је центрирао Милан Родић, а Африканац је рутински главом спровео лопту у мрежу. Није се чекало дуго на следећи погодак. Већ у 21. минуту Бен је на асистенцију Мирка Иванића дуплирао предност домаћих. Одличан ударац са 10-так метара, Нгуен је био немоћан.

Када је темпо игре пао и када се очекивало да се на одмор оде са 2:0, уследио је “хладан туш”. Јан Матушек је у 41. минуту, ударцем са дистанце савладао Милана Борјана. Након привх 45. минута на семафору је писало 2:1.

Ако је прво полувреме било одлично одиграно, шта тек рећи за друго? Рапсодија црвено-бели виђена је у наставку утакмице. Ређале су се шансе, Катаи је “плесао” по терену, апсолутно је оправдао надимак “Магико”. У 50. минуту Милан Гајић је повећао на 3:1, а 17. минута касније видели смо поготак својствен Лионелу Месију. Катаи је нанаизао неколико играча и прецизним ударцем постигао матирао немоћног голмана Слована. Коначан резултат поставио је Дијего Фалћинели у 69. минуту.

Изабраници Дејана Станковића следећи меч у Лиги Европе играју наредног четвртка од 21.00, на "Рајко Митић" долази белгијски Гент.

Лига Европе 2. коло:

Група Л

Гент - Хофенхајм 1:4 (0:1)

(Клајндинст 90 2 - Белфодил 35п, Грилиш 52, Гаћиновић 73, Дабур 90 3)

Црвена Звезда - Слован Либерец 5:1 (2:1)

(Бен 7 и 21, Гајић 49, Катаи 67, Фалћинели 69 - Матушек 41)

Како је текао меч, из минута у минут, можете прочитати у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Феноменална игра Црвене звезде, савладан је Слован са 4:1!
87. минут
Панков и Вукановић мењају Фалћинелија и Катаија.
87. минут
Гаврић је имао велику прилику, али његов ударац зауставља Нгуен.
83. минут
Петровић мења Бена, а Иванића Гаврић.
83. минут
Жути картон за, погађајте, Секу Санога.
75. минут
Гобељић мења Родића.
74. минут
Двострука измена у Словану. Беран мења Матушека, а Рабушиц Јусуфа.
70. минут
ГОООЛ! Пукла је петарда на Маракани. Фалћинели је одлично реаговао након корнера Бена - 5:1.
67. минут
ГОООЛ! Катаи је управо оправдао надимак који носи - "Магико". Фантастичан продор Звездине десетке - 4:1.
67. минут
Жути картон за Борјана због протеста.
62. минут
Сјајна интервенција Борјана. Покушао је Мара из слободног ударца са ивице шеснаестерца, али капитен Звезда одличан.
57. минут
Катаи је изашао један на један са голманом, али уместо да шутирао, пробао је да асистира. Пропуштена је још једна прилика.
50. минут
ГОООЛ! Милан Гајић повећава Звездину предност! Лукаво је десни бек испратио акцију Бена и лопту спровео у празну мрежу.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА
Црвена звезда - Слован Либерец 2:1!
44. минут
Какву је шансу пропустио Иванић. Са свега неколико метара црногорски репрезентативац је шутирао преко гола.
41. минут
Гол за ЛИберец! Матушек је ефектно погодио - 2:1.

37. минут
Какав ударац Катаија! Магико је са 25 метара опалио по лопти, али његов ударац зауставља статива.
35. минут
Како се приближава крај првог полувремена тако и темпо игра опада.
29. минут
Јусуф је пробао главом, али прилично непрецизно.
28. минут
Други корнер црвено-белих није донео ништа значајније.
22. минут
Домаћи доминирају, добру прилику имао је Фалћинели. Италијан је са 15-так метара шутирао преко гола.
21. минут
ГОООЛ! Какав пројектил Бена! Иванић је проиграо Звездиног офанзивца којем није било тешко да дуплира предност - 2:0!

17. минут
Иванић је пробао да изненади Нгуена ударцем са леве стране, међутим голман чешке екипе избија у корнер.
15. минут
Нови ударац Слована. Микула је пробао, али далеко од гола Борјана.
9. минут
Напада Звезда као да је 0:0. Гајић је одлично упослио Николића који покушава са 10-так метара, његов ударац је зауставио голман гостију, а након тога пробао је Фалћинели.
7. минут
ГОООЛ! Бен! Родић је одлично центрирао са леве стране, а Африканац главом, рутински, савладао Нгуена.
5. минут
Први покушај на утакмици. Штопер Слована Тижани је шутирао са 30-так метара, али његов ударац завршава високо преко гола.

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности