ЧУДО НЕВИЂЕНО: Барса губила 2:0 до 88. минута, а онда је дала 5 комада (ВИДЕО)

04.02.2021. 08:41
Đordi Alba i Lionel Mesi
Ђорди Алба и Лионел Меси / Извор: Реутерс

Филмски преокрет Каталонаца.

Упорност се често исплати, поготово када су уметници у питању. Потврдили су ову констатацију и фудбалери Барселоне који су прошли у полуфинале Купа краља победом у гостима над Гранадом резултатом 5:3 (2:2, 0:1).

ОГРЕШИЛИ СЕ О ВИДИЋА? Фернандеш најбоље јануарско појачање у историји Премијер лиге

ДЕКИ ПРЕЛОМИО: Звезда послала списак играча за Милан, решена ВЕЛИКА дилема, са или без ЊЕГА

У ВЕСТ ХЕМУ ОДЛУЧИЛИ: Појачање стиже из Барселоне (ФОТО)

Каталонски гигант је прошао у наредну рунду купа после невиђене драме, пошто су Меси и екипа губили до 88. минута са 2:0, а онда су Антоан Гризман и Ђорди Алба у другом минуту надокнаде увели меч у продужетак.

Било је то задовољење космичке правде, пошто је Барса играла “викторије” пред голом Гранаде, промашивала немогуће, погађала преку, стативу, а голман домаћина Ескандели чинио чуда пред мрежом. После 120 минута Барса је имала 30 покушаја ка голу, 30 који су ишли у оквир, али су и поред импресивне нападачке статистике прошли даље кроз иглене уши.

Пошто су голови Кенедија (33. минут) и Роберта Солдада (47) анулирани пред сам фајронт, уследили су продужеци. Гризман је у 100. минуту донео предност гостима, али је 180 секунди касније Феде Вико из пенала вратио меч на почетак.

А, онда је Барса за пет минута решила све недоумице. Прво је Френки Де Јонг матирао голмана Гранаде у 108. минуту, да би Алба другим поготком ставио тачку на узбудљиву утакмицу.

Био је то гол као у филмовима. Гризман је спољном пребацио лопту на леву страну, а леви бек је такође спољном из прве послао ракету у мрежу клуба из Андалузије. Акција какву смо гледали на ТВ из периода бразилских мађионичара Пелеа и Гаринче.

Барса се тако придружила Севиљи и Левантеу у полуфиналу, а последњи учесник завршнице Купа Краља биуће познат у четвртак, када Бетис дочекује Атлетик Билбао.

Погледајте како изгледа Наталија Гуилтер, фудбалерка из Бразила.

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности