ЕУРО 2020 - ПРЕГЛЕД ДАНА: Финци славили након ХОРОРА на Паркену! Лукаку ДОМИНИРАО у Петербургу (ВИДЕО)

12.06.2021. 22:57
Fudbalska reprezentacija Finske
Фудбалска репрезентација Финске / Извор: Реутерс

Све утакмице на једном месту.

Током ове суботе одиграно је прво коло утакмица групе А као и групе Б. Најпре су на терен изашли репрезентативци Швајцарске и Велса који су ремизирали у другом мечу групе А 1:1 (0:0). Након тога су своје мечеве отпочели селекције Данске и Финске и меч који је обележила изузетно непријатна и може се рећи хорор ситуација када је покрај аут линије колабирао Кристијан Ериксен.

КРАЈ ДРАМЕ НА ПАРКЕНУ: Финци украли победу Данцима! Меч обележила ХОРОР СЦЕНА (ВИДЕО)

ЕУРО: Швајцарци могу да жале, Велшани извукли бод (ВИДЕО)

ЕМОТИВНА СЦЕНА СА ТЕРЕНА: Фудбалери Данске тешили УПЛАКАНУ девојку Кристијана Ериксена (ФОТО)

ШВАЈЦАРСКА - ВЕЛС 1:1

Велшани могу да буду задовољнији резултатом постигнутом на Олимпијском стадиону у Бакуу. Наиме, они су током целог меча били у подређеном положају, али Швајцарска није умела да искористи велики број прилика.

Тим Владимира Петковића био је бољи током већег дела сусрета у вођство их је довео Емболо у 49. минуту меча након сјајно изведеног "скраћеног" корнера.

Велс је морао да се тргне након примљеног гола, покушавао спорадично, али је плодом уродио корнер у 74. минуту након центаршута Морела, Кифер Мур је у 74. минуту добро "трзнуо" главом и преварио Зомера за поравнање резултата.

До краја сусрета узбуђење се догодило у 85. минуту, када је Гаврановић, одмах по уласку на терен, погодио мрежу Велса, међутим, ВАР је тај гол поништио због офсајда.

Након прве рунде, прва у групи је Италија са три бода, по један имају Велс и Швајцарска, док је Турска без бодова.

У наредном колу снаге ће одмерити Турска и Велс, односно Швајцарска и Италија.

ДАНСКА - ФИНСКА 0:1

Меч групе Б првенства Европе, између Данске и Финске, био је званично прекинут од стране УЕФА због ситуације која се десила крајем полувремена када се плејмејкер Данаца, Кристијан Ериксен, наједном срушио на терену.

Kristijan Eriksen
Кристијан Ериксен / Извор: Реутерс

Након велике драме и језивих сцена играч Интера је сада добро.

Ипак Данци дефинитивно нису успели да се опораве од шока, те су на свом терену, пред својим навијачима, доживели пораз од Финаца који су историјски победоносни гол постигли из јединог ударца.

Данска је имала прилику да изједначи у 74. минуту, када је Арајури срушио Поулсена у казненом простору, а Ентони Тејлор показао на белу тачку.  Хојбјерг је шутирао пенал веома слабо и одбранио му је Храдецки.

БЕЛГИЈА - РУСИЈА

Иако је репрезентација Русије играла на домаћем терену у Санкт Петербургу, тереном су газдовали Белгијанци, званично најбоља светска селекција у овом тренутку.

Ромелу Лукаку је најпре у 10. минуту искористио катастрофалну реакцију Семенова.

Предност је дуплирао Меније у 34, само четири минута пошто је заменио Кастања.

И то је био поклон руског тима ривалу. Голман Шуњин је не тако тешку лопту послао право на ногу десном беку Дортмунда који је лако спровео у мрежу.

Други део игре није донео превише узбуђења, све до 87. минута када се у стрелце по други пут уписао Ромелу Лукаку.

Иако без прве звезде Кевина де Брујнеа и са Еденом Азаром на клупи, Белгија оправдава улогу једног од фаворита такмичења.

У недељу нас очекују следећи мечеви:

15:00 Енглеска - Хрватска

18:00 Аустрија - Северна Македонија

21:00 Холандија - Украјина

Погледајте како изгледа Хелен Стелинг Холт, девојка Рајана Гигса

ПОГОДАК ЗА ИСТОРИЈУ: Гол Патрика Шика најлепши на Европском првенству (ВИДЕО)
Patrik Šik

15.07.2021. 14:41
ЛЕГЕНДАРНИ ГОЛМАН О УСПЕХУ ИТАЛИЈЕ: Манћини је учио од Бошкова, због тога су Азури на крову Европе

14.07.2021. 16:46
СКАНДАЛОЗНА ТВРДЊА СУДИЈЕ ИЗ ВАР СОБЕ: Ево како је свиран пенал за Енглезе којем се смејао цео свет