ЗВЕЗДА ЗАСИЈАЛА ПУНИМ СЈАЈЕМ: Црвено-бели стекли велику залиху против Клужа (ВИДЕО)

17.08.2021. 20:07
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Убедљив тријумф.

Фудбалери Црвене звезде остварили су убедљиву победу у првом мечу плеј-офа квалификација за Лигу Европе пошто су савладали Клуж са 4:0 (2:0) и готово обезбедили пласман у друго по квалитету европско клупско такмичење. Црвено-бели су показали да су квалитетнија екипа од Клужа, на време постигли голове и заслужено остварили тријумф.

ЗА РАДОСТ ДЕЛИЈА: Овако је УЕФА најавила меч Звезде и Клужа (ВИДЕО)

БИВШИ ФУДБАЛЕР ЗВЕЗДЕ ОТКРИО РУМУНИМА: Имају играче који зарађују по 600 хиљада, под великим су притиском

КАПИТЕН КЛУЖА: Звезда је под великим притиском, ми немамо шта да изгубимо

Тек што је кренуо меч Звезда је имала предност. У 5. минуту је Бне из прве шутирао, голман гостију одбранио, ал ије на лопту налете Милан Павков и главом погодио за 1:0 и велико славље на стадиону ''Рајко Митић''. Наставила је Звезда да прети, а Иванићев шут у 12. минуту је Арлаускис успео да одбрани, а гости су први ударац упутили у 16. минуту када је шут Петриле лако зауставио Борјан. После још пар покушаја са дистанце, Павков је умало постигао аутогол пошто је после корнера гостију лопту избацио тик изнад пречке. Уследио је мирнији део меча, да би у 38. минуту после сјајне акције Звезда водила 2:0. Катаи је почео акцију, додао Иваницу који је убацио у петерац где се Павков одлично заградио и грудима асистирао Катаију који је прецизним шутем савладао Арлаускиса. До полувремена није било више прилика, али је Звезду задесио пех пошто се повредио Дегенек којег је заменио Панков.

Офанзивнија је Звезда била и у наставку, мада су гости први имали прилику, али је Деак шутирао преко гола из слободног ударца у 50. минуту да би два минута касније Павков је пропустио велику прилику после асистенције Катаија и шутирао право у голмана гостију. Наставила је Звезда да напада и у 60. минуту је Бен проиграо поново Павкова, али је лоше шутирао нападач црвено-белих. Осам минута касније Звезда је водила 3:0, а стрелац је био Бен. Иванић је пресекао лопту и повукао контру и одложио је Бену који је врло прецизно шутирао.Гости су још једном пробали преко Петриле у 75. минуту, али је Борјан поново био сигуран, да би два минута касније после корнера који је извео Бен Иванић био највиши у скоку и четврти пут матирао Арлаускиса. Звезда је до краја меча контролисала дешавања на терену, мада су гости у том периоду имали најбољу прилику пошто је Алибег у 86. минуту погодио пречку. Ипак, до краја није било промене резултата и црвено-бели су остварили заслужен тријумф и са великом предношћу ће путовати у Румунију на реванш.

Фудбалери Црвене звезде вечерас од 21 час дочекаће румунски Клуж на стадиону ''Рајко Митић'' у првом мечу плеј-офа квалификација за Лигу Европе.

Црвено-бели су до борбе за место у Лиги Европе стигли пошто су у трећем колу квалификација за Лигу шампиона у двомечу поражени од молдавског Шерифа, док је Клуж у двомечу испао од швајцарског Јанг Бојса.

Тренер црвено-белих Дејан Станковић могао је да рачуна готово на најјачи састав за Клуж, а једино изостаје Фалко због повреде, док је у нападу уместо Луија Дионија стартер Милан Павков који је недавно продужио уговор.

90 3. минут
Крај меча.
86. минут
Много среће за Звезду, Алибег је снажно шутирао и погодио пречку.
80. минут
Двострука измена у Звезди. Излазе Иванић и Павков, а улазе Срнић и Крстовић.
77. минут
4:0!!! Иванић је стрелац. Везиста црвено-белих био је највиши у скоку после корнера који је извео Бен.
75. минут
Петрила је покушао, али је Борјан сигуран.
73. минут
Измена у Звезди, уместо Канге који је добио жути картон је ушао Крстичић.
70. минут
Прилиак за госте, Манеа је шутирао, лопта је закачила Родића и отишла преко гола.
68. минут
3:0!!! Бен увећава предност црвено-белих и крунише иницијативу домаћина. Иванић је пресекао лопту, повукао контру и одлично упослио Бена који је врло прецизно шутирао.
61. минут
Двострука измена у Клужу. Излазе Дебељух и Омрани, а улазе Костаће и Алибег.
60. минут
Одлична је ово била прилика за Звезду, Бен је одложио лопту Павкову, али је нападач црвено-белих врло лоше шутирао. Само неколико тренутака касније је Катаи добро шутирао, али је лопта отишла поред гола.
52. минут
Велика шанса за Звезду, Катаи је пронашао Павкова на петерцу, али је нападача Звезде главом послао лопту право у голмана гостију.
50. минут
Била је добра ситуација за Клуж, Деак је из слободног ударца лопту послао мало изнад пречке.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 4. минут
Крај прво полувремена.
45 3. минут
Принудна измена у Звезди. Повредио се Милош Дегенек, а уместо њега је ушао Радован Панков.
38. минут
2:0!!! Звезда дуплира вођство. Иванић је центрирао, Павков грудима спустио лопту до Катаија који је био прецизан.
24. минут
Умало да после корнера Клужа Павков постигне аутогол при избацивању лопте.
22. минут
Чоботарију је покушао главом после прекида, ал ије лопта отишла далеко поред гола.
20. минут
Лош покушај Иванића са дистанце.
15. минут
Први покушај гостију, Петрила је шутирао са 16 метара, али је то био лак посао за Борјана.
12. минут
Добра акција Звезде, Катаи је оставио лопту Иванићу чији је шут са двадесетак метара зауставио Арлаускис.
5. минут
1:0!!! Први напад на утакмици је искористила Звезда и повела голом Пакова. Бен је шутирао, Арлаускис је успео да одбрани, али је лопта пала право на главу Павкова који је погодио за вођство.
1. минут
Почео је меч на стадиону ''Рајко Митић''.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - КЛУЖ 4:0 (2:0)

СТАДИОН: Рајко Митић.

ГЛЕДАЛАЦА: 22.482.

СУДИЈА: Георги Кабаков (Бугарска)

СТРЕЛАЦ: Павков 5, Катаи 38, 68. Бен, Иванић 77.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек (45 2. Панков), Драговић, Родић, Саного - Бен, Канга (73. Крстичић), Иванић (79. Срнић), Катаи, Павков (79. Крстовић)

КЛУЖ: Арлаускис, Манеа, Чиоботарију, Сестор, Камора, Сигурјонсон, Родригез, Деак, Омрани (62. Костаче), Петрила, Дебељух (62. Алибек)

Погледајте како изгледа Милица Ристић, девојка Николе Рађена

УДАРИО ЈАКО ПО ТРЕНЕРУ: Са Тен Хагом на клупи, Јунајтед је милионима километара удаљен од титуле у Премијер лиги

16.09.2024. 18:08
"ЈА МУ НЕ ВЕРУЈЕМ" Богдановић проговорио о Пешићу и његовом одласку са клупе Србије

FK Dandalk

СКАНДАЛ! НАПАДНУТ ВИСОКИ СРПСКИ ДИПЛОМАТА Албанци чули да прича наш језик, па НАСРНУЛИ НА ЊЕГА - један од нападача покушао да побегне