ЗВЕЗДА ОВЕРИЛА ЈЕСЕЊУ ТИТУЛУ: Боаћи постигао победоносни погодак, а затим се поново повредио

06.12.2020. 15:15 18:10
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Комбиновани састав црвено-белих рутински до нова три бода.

Црвена звезда наставила је свој победнички низ у Суперлиги Србије. У утакмици 17. кола националног шампионата црвено-бели су савладали екипу Златибора у Ужицу резултатом 1:0 (1:0). Једини поготак на мечу виђен је у 18. минуту, а дело је Ричмонда Боаћија. Актуелни шампион Србије доминирао је од првог судијског звиждука, а стиче се утисак да је комбиновани састав београдског клуба играо “под ручном” и да су могли бити ефикаснији.

МЕСИ У ПСЖ-У?! Леонардо потврдио изјаву Нејмара: "Нормално је"

РАДОВИ СЕ БЛИЖЕ КРАЈУ: ТСЦ ускоро добија нови стадион (ФОТО)

МИТРОВИЋ НИЈЕ ПОВРЕЂЕН: Паркер признао ЗАШТО није убацио Србина против Ситија! Да ли је ово знак?

Пулени Дејана Станковића одлучно су почели утакмицу, али Златибор се веома добро бранио. Чајетинци су све до поготка искусног Африкнаца изгледали добро и корачали ка својој намери - да сачувају мрежу гола који је фантастично бранио Душан Чубраковић. Могла је Звезда да на полувреме оде са два гола предности, али је соло продор Вељка Николића у 45. минуту заоставио данас свемогући Чубраковић.

У другом полувремену апсолутна доминација црвено-белих. Дијего Фалћинели који је ушао са клупе имао је неколико одличних шанси, али чувар мреже домаћих је Италијана доводио до лудила. Уследили су и покушаји Његоша Петровића и Гелора Канге, међутим промене резултата није било. Упркос новој, 15. победи београдског клуба, велику главобољу престављаће нова повреде Боаћија. Наиме, Африканац је напустио игру у 74. минуту држећи се за препону.

Црвена звезда је освањањем нових бодова оверила титулу јесењаг шампиона. Актуелни владар српског фудбала има 47 бодова, 9 више од другопласираног Партизана. Златибор је новим поразом, само потврдио оно што се знало пре почетка сезоне. Чајетицнима следи грчевита борба за опстанак. Тренутно су на 17. позицији са само 15 бодова.

Како је текао меч, из минута у минут, можете прочитати у наставку.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Златибор - Црвена звезда 0:1!
90. минут
Играће се још три минута.
88. минут
Запретио је Канга, Габонац шутира прилично непрецизно.
83. минут
Умало Канга да искористи грешку голмана домаћих, али исправља Чубраковић своју грешку.
74. минут
Боаћи излази због повреде, њега мења Канга.
66. минут
Миличић замењује повређеног Јездимировића.
66. минут
Двострука измена у Звезди. Симић и Гајић мењају Радуловића и Гобељића.
65. минут
Шта је сада Чубраковић одбранио Фалћинелију. Све је Италијан урадио како треба, али феноменална одбрана голамана домаћих.
62. минут
Неопрезан старт Николића над Јездимировићем, оправдано је добио жути картон.
60. минут
Промене резултата нема ни после добре прилике коју је имао Вукановић. Очајан ударац Алексе са 10-так метара.
59. минут
Трећу промену врши Зоран Његуш - Николов мења Јањића.
58. минут
Након старта над Боаћијем, жути картон добија Живановић.
52. минут
Фалћинелију се игра вечерас. Нови покушај искусног нападача - Чубраковић поново сигуран.
49. минут
Јавну опомену зарадио је Његош Петровић.
48. минут
Фалћинели је пробао као Кварежма - спољном. Италијан је одлично све замислио, међутим изнад гола.
46. минут
Двострука измена у оба тима. Петројинијевћ и Живановић мењају Радовића и Почека. Код гостију на Терену су Фалћинели и Милуновић. У свлачионици су остали Спиридоновић и Ераковић.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
45. минут
Каква мајсторија Николића. Млади везиста је промешао одбрану домаћих, али Чубраковић спречава да Звезда дуплира вођство.
39. минут
Запретио је поново Спиридоновић, али право у Чубраковића.
36. минут
Леп покушај Вукановића са дистанце, непрецизан је био некадашњи нападач Напретка.
30. минут
Жути картон за Јована Радовића након старта над Петровићем.
28. минут
Слаб ударац Спиродоновића, Чубраковић сигуран.
18. минут
ГОООЛ! Боаћи се најбоље снашао након центаршута Спиридоновић - рутинска реализација.

16. минут
Први опасан напад гостију. Гобељић је сјајно центрирао, а Боаћи главом погађа пречку! Убрзо наког тога млади Радуловоћ хвата волеј - лопта одлази поред гола.
11. минут
Велика прилика за домаће. Крстић је извео слободњак са 20 метара, али право у живи зид.
6. минут
Први корнер на мечу, имаће га фудбалери Златибора.
5. минут
Почетно испитивање снага и даље траје, углавном се игра на средини терена.
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Шеф стручног штаба актуелонг шампиона Србије, Дејан Станковић, принуђен је да направи неколико измена пред меч у Ужицу због згуснутог распореда и великог броја повређених играча.