ЗВЕЗДА ЈЕ У ФИНАЛУ КУПА! Црвено-бели на корак од "дупле круне", за трофеј против Партизана или Војводине

21.04.2021. 16:30 19:06
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Уз много драме до велике победе.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Радник из Сурдулице резултатом 2:1 (2:0) у утакмици полуфинала Купа Србије. Црвено-бели су доминирали у првом полувремену, али праву драму видели смо у другом делу меча.

НАВИЈАЧИ МУ ОВО НЕ БИ ОПРОСТИЛИ: Влаховић на мети великог ривала Фјорентине, Душан као Роберто Бађо?

ОВАЈ РЕАЛ ЈЕ НЕУНИШТИВ! Неће да изађу из Суперлиге, а из УЕФА стижу НЕВЕРОВАТНЕ ВЕСТИ

НОВИ ШАМАР ЗА ЈУВЕНТУС: Ањели нацртао мету на чело Старе даме! Деонице Бјанконера стрмоглаво падају

Одлично је почело по актуленог шампиона наше државе. Већ у 2. минуту, после сјајно изведеног корнера Канге, Милуновић је затресао мрежу Ранђеловића и тако најавио гостима шта их у наставку сусрета очекује. Ређале су се шансе Катаија, Иванића и Гајића, али новог поготка није било све до 32. минута. Бен је центрирао са леве стране терена, а Фалћинели рутинском реализацијом дуплира предност своје екипе. До краја првог дела игре Звезда је држала ствари под контролом, на одмор се отишло резултатом 2:0.

Права драма виђена је у наставку сусрета на нашем највећем стадиону. Радник је схватио да нема шта да изгуби, а то се испалтило у 50. минуту када се Макарић најбоље снашао у петерцу и матирао Борјана. Наставили су Сурдуличани да нападају, ређале су се прилике пред голом црвено-белих. Кулминација одличног меча виђена је у последњих 10-так минута. Прво је Даноски са 8-9 метара погодио пречку, а онда је Борјан у 92. минуту поново вадио "кестење из ватре"

Миловановић је спретно шутирао, али феноменални голман црвено-белих, уз помоћ пречке зауставља ударац који би одвео утакмицу у пенале.

Црвена звезда је данашњом победом стигла на корак од освајања трофеја који није подигла још од 2012. године. Противник у финалу и највећа препрека ка освајању „дупле круне“ биће победник меча Војводина – Партизан који је на програму од 19.05.

Да ли ћемо у борби за трофеј гледати нови Вечити дерби, сазнаћемо око 21.00.

Све голове са утакмице Црвена звезда - Радник можете погледати у наставку текста.

92. минут
Још једна пречка Радника! Миловановић је покушао, међутим, Борјан уз велику помоћ пречке чува домаће. Каква драма на Маракани.
90. минут
Играће се још четири минута.

84. минут
Много среће за Црвену звезду! Даноски је са 10 метара погодио пречку, Борјан је био савладан, али фортуна је била на страни црвено-белих.

82. минут
Звезда држи ситуацију под контролом, темпо игре је значајно опао.

80. минут
Последња промена у домаћем саставу. Гаврић мења Иванића.

75. минут
Само неколико секунди у игри било је потребно Павкову да заради жути картон.

74. минут
Павков мења Фалћинелија.
70. минут
Шта није искористио Суботић! Велика прилика Радника за изједначење је отишла у неповрат. Везиста гостију је промашио зицер са неколико метара од мреже Звезде.
68. минут
Са дистанце је запретио Николић, лопта одлази далеко од десне стативе.
64. минут
Двострука промена код гостију. Спасића и Орешчанина мењају Даноски и Бајиновић.
62. минут
Каква је ово шанса била за Санога! После правог метежа у шеснаестерцу Радника, Секу је са метар, два, промашио читав гол.

56. минут
Родић, Катаи и Бен су напустили игру. На терену су Гобељић, Срнић и Николић.

50. минут
ГООООЛ! Макарић даје наду свом тиму. Најбољи стрелац Суперлиге се лепо снашао у петерцу и матирао Борјана - 2:1.

49. минут
Узвраћа Радник! Макарић покушава са 15-так метара, његов ударац завршава високо преко гола.
48. минут
Прва прилика у наставку за Звезду! Иванић је упутио лопту у казнени простор коју је дочекао Фалћинели. Италијан је пробао, али штопер гостију одбија  у корнер.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Црвена звезда - Радник 2:0
46. минут
Јавну опомену зарадио је и Секу Саного због прекршаја над Орешчанином.

45. минут
Играће се још три минута.
37. минут
Жути картон за Милоша Дегенека! Репрезентативац Аустралије је непроприсно зауставио Стаменковића. Оправдана казна за поузданог штопера.

32. минут
ГООООЛ! Фалћинели је крунисао добар центаршут Бена и из петерца дуплирао предност црвено-белих - 2:0.
31. минут
Канонада гола гостију! Сада је Катаи опробао своју левицу, међутим, Ранђеловић је био сигуран.

30. минут
Гајићев волеј са 10-так метара завршава високо преко гола Радника.
28. минут
Поново је Милуновић покушао после прекида, овај пут врло непрецизно.
25. минут
Макарић је пробао са 20-так метара, Борјан лепом парадом избацује лопту у корнер.

22. минут
Ранђеловић је одлично одбранио шут Иванића са само неколико метара од гола.

17. минут
Меч је настављен.

14. минут
Прекид утакмице на Маракани! Делегат тражи да се уклони транспарент са северне трибине који је посвећен европској Суперлиги (поруку Делија погледајте ОВДЕ).

8. минут
Домаћи настављају са притиском. Црвено-бели су у меч ушли са великом жељом да се пласирају у финале.

2. минут
ГОООЛ! Звезда стиже експресно до вођства! Милуновић је сјајно скочио после корнера Канге и затресао мрежу Радника.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Међутим, гости у Београд не долазе са белом заставом, о томе сведоче и речи тренера Словољуба Ђорђевића.

- У куп такмичењу нема поправног. Оно што је за нас интересантно је то да три утакмице које смо играли у Купу, у све три смо у првим деловима губили, а потом преокренули и пролазили даље. Све екипе с којима смо играли су велике екипе: и Кабел и Чукарички и ТСЦ, а сада играмо против највеће. Звезда игра кући, има озбиљну амбицију да освоји дуплу круну и биће и више него мотивисани да нас победе. Што се тиче нас, ми ћемо покушати да се покажемо у још квалитетнијем светлу него пре три дана на Маракани.

За разлику од суботњег меча, популарни Мистер одлучио је да на терен пошаље следећи састав:

Борјан (Г) - Гајић, Милуновић, Дегенек, Родић - Саного, Канга, Бен, Иванић, Катаи - Фалћинели.