ПОЗНАТИ ПАРОВИ ПОЛУФИНАЛА ЛШ: Двадесетогодишњак одвео Сити у полуфинале, Ливерпул немоћан на Енфилду

14.04.2021. 23:08
UEFA
УЕФА / Извор: Профимедиа

Без изненађења у најелитнијем такмичењу.

Без великих изненађења протекли су преостали реванш мечеви четвртфинала Лиге шампиона. Мадридски Реал је одбранио своје водство у Ливерпулу (3:1) одигравши 0:0, док је Манчестер Сити и у Дортмунду славио 2:1.

ЗЛАТАН ВОДИ КЛАДИОНИЦУ?! Ибрахимовићу због сумњивог бизниса прети СУСПЕНЗИЈА од три године!

УЕФА МЕЊА ВИШЕДЕЦЕНИЈСКО ПРАВИЛО: Продужеци НЕЋЕ више бити исти

СКАНДАЛ НА ЕНФИЛДУ: Каменован аутобус са играчима Реала! Зидан спасавао ГЛАВУ на раменима!

Редси су добро ушли у реванш меч, већ у другом минуту сјајна акција домаћег тима. Мане одлично прима лопту, прослеђује је Салаху, који је у идеалној позицији са 11 метара по средини, неометан шутира, али право у Куртоу.

Та одбрана била је најава сјајне вечери белгијског голмана, који је имао још једну интервенцију до полувремена, скинувши практично из рашљи ударац Милнера, а у друом полувремену је до лудила доводио Фирмина, коме је скинуо пар одличних шанси.

Мадридски Реал је имао такође пар великих прилика. Најпре је Бензема у првом делу погодио стативу, а у другом је Винисијус избио сам испред Алисона, али је Бразилац одлично интервенисао.

Изабраници Зинедина Зидана су се одлучили да контролишу резултат, што им је на крају успело и материјализовао сјајан резултат из прве утакмице који им је обезбедио пласман у полуфинале и окршај против још једне енглеске екипе, лондонског Челсија.

У Дортмунду се одиграла драма. И то највише захваљујући гостима.

Џад Белингем је најпре довео Борусију у вођство у 15. минуту и постао најмлађи енглески фудбалер који је постигао гол у елиминационој фази Лиге шампиона.

Тако су са минималном предношћу Милионери су отишли на полувреме, уз доста среће јер су Грађани промашили доста изгледних прилика.

Све то су гости наплатили у другом полувремену. Најпре је Емре Џан у 53. минуту направио гаф и приликом рашчишћавања опасности главом подметнуо и руку, коју је лопта погодила.

То је и после прегледања ВАР био пенал, који је реализовао Ријад Марез.

У 75. минуту је јунак из првог меча Фил Фоден поново постигао гол на асистенцију Бернарда Силве и практично решио двомеч у корист Грађана.

Овом двоструком победом Сити је обезбедио двомеч против француског Пари Сен Жермена у полуфиналу.

Полуфинални мечеви Лиге шампиона на програму су 27/28. априла и 4/5. маја.

Први мечеви играју се у Мадриду и Паризу, а реванши у Лондону и Манчестеру.