ГАБИЈА "РЕШИО" ИНТЕР: Павловић са клупе посматрао победу "росонера"

22.09.2024. 23:03
FK Milan
ФК Милан / Извор: Танјуг/АП/Луца Бруно

Фудбалери Милана савладали су као гости екипу Интера резултатом 2:1 у мечу петог кола италијанске Серије А.

Изабраници Паула Фонсеке направили су прави подвиг, узевши у обзир да је општи утисак био да су "Росонери" поприлични аутсајдери у најави Дербија дела Мадонина, међутим поново је доказано да су фаворити у дербијима само слово на папиру.

И док је изостанак репрезентативца Србије Луке Јовића из првих 11 Милана био очекиван, одлука Португалца да му на клупи прикључи и Страхињу Павловића изненадила је навијаче, но резултат против фаворизованог ривала показао је оправданост такве одлуке

Номинални гост је меч започео са више енергије, већ на почетку сусрета Зомер је морао да реагује након ударца Морате, али у десетом минуту био је немоћан.

Кристијан Пулишић искористио је неопрезност Мхитаријана, побегао чуварима и после лепог соло продора матирао Швајцарца.

Интер је узвратио ударцем Мартинеза који је завршио изнад гола, што као да је најавило оно што ће се догодити у 27. минуту.

Управо је Лаутаро одиграо пас ка Федерику Ди Марку који се појавио из другог плана и с леве стране затресао мрежу Милана.

До краја полувремена, вредан помена био је и покушај Тирама који је успешно зауставио Мењон, док је одмах на почетку другог дела игре на другој страни Зомер добро интервенисао после ударца Леаа.

Поново је уследио нешто бољи период игре Милана, после покушаја Рајндерса чинило се да ће судија Маријани досудити пенал за Милан, али се арбитар одлучио да послуша сугестију из ВАР собе и после прегледаног снимка поништи своју одлуку.

Још једном се Зомер истакао после ударца Леаа, док је шут Ејбрахама завршио поред гола и тада се могло наслутити оно што ће уследити у завршници меча.

Рајндерс је у 89. минуту одлично извео слободан ударац са десне стране упутивши центаршут у казнени простор Интера где је највиши у скоку био Матео Габија који је матирао Зомера и донео нову предност Милану.

Своје минуте пред крај сусрета ипак је добио и Павловић, па су "Росонери" на крају остварили изузетно важну победу пред наставак сезоне.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ОФК Београд на ВРХУ! Војводина везала још једну победу!
FK Vojvodina

22.09.2024. 21:52
ЗВЕЗДО, ПАЗИ СЕ - РИВАЛИ ГАЗЕ: Штутгарт ПЕТАРДИРАО Дортмунд! Барса је незаустављива у Ла лиги
FK Štutgart

22.09.2024. 21:09
Шта спремају Станоје и Милоје? Natho у првих 11, Ђига на беку, муке и дилеме са нападачима
Stanojević i Milojević

22.09.2024. 20:52
КОНАЧНО ТРИЈУМФ: Рома са новим тренером успела да победи!
Roma

22.09.2024. 20:15

УЗ ДОБРО ПОЗНАТУ ПЕСМУ: Партизанови играчи и навијачи прославили ОГРОМНУ победу над Звездом (ВИДЕО)