БАРАЖ ЛИГЕ НАЦИЈА: Пандев исписао ИСТОРИЈУ Македоније! Мађари ПРЕОКРЕТОМ до ЕП, ПРОДУЖЕЦИ решавали у Ирској (ВИДЕО)

12.11.2020. 19:51
fudbalska reprezentacija Makedonije
фудбалска репрезентација Македоније / Извор: Профимедиа

Драма у сва три меча.

Фудбалска репрезентација Северне Македоније пласирала се на Европско првенство наредне године, пошто је у "финалу" баража Лиге нација била боља од Грузије резултатом 1:0 (0:0) у Тбилисију.

НЕКОЛИКО САТИ ПРЕД МЕЧ НА МАРАКАНИ: Огласила се и ПРЕМИЈЕРКА Шкотске!

ЛИНДОН ДАЈКС ЈЕ ШКОТСКИ МИТРОВИЋ: Аустралијски "полицајац" највећа претња Србији (ВИДЕО)

ХРВАТИ ПРЕШЛИ ИГРИЦУ: Продају дрес Домагоја Виде у коме је играо заражен короном

Једини гол за комшије, постигао је ветеран Горан Пандев у 56. минуту, после кратког паса и додавања са Нестороским у шеснаестерцу домаћина.

Македонци ће на Европском првенству 2021. године, као победници Лиге нација дивизија "Д", играти у групи "Ц", заједно са селекцијама Холандије, Украјине и Аустрије.

Луди меч одигран је на "Пушкаш арени". Мађари су до 88. минута губили од Исланда, којима је предност донео Сигурдсон у 11. минуту.

Ипак, у последњих 120 секунди, виђена је права драма. Најпре је Него изједначио, да би Шобошлаи у другом минуту судијске надокнаде донео победу Мађарској и дуго чекани пласман на Европско првенство.

Подсетимо, некадашња "лака коњица" смештена је у "Ф" групу смрти, која ће играти управо у Будимпешти и Минхену, а у њој су још Немачка, Француска и Португалија.

Драма је виђена и у Белфасту, где су Северна Ирска и Словачка у продужецима решавали победника "Б" дивизије и ко ће проћи на ЕП.

Срећа је била уз Словаке, који су голом Михала Дуриса у 110. минуту обезбедили пролазак на завршни турнир.

Већ у 17. минуту, госте је у вођство довео Кучка, али је неспретни Шкрињар у 88. постигао аутогол и одвео меч у додатних пола часа.

Словачка ће играти на Европском првенству у групи "Е" (Билбао, Даблин) против селекција Шпаније, Шведске и Пољске, које су од раније избориле одлазак на завршницу Шампионата Старог континента.

ЛИГА НАЦИЈА, БАРАЖ ЗА ЕП:

Грузија - Северна Македонија 0:1 (0:0)

(Пандев 56.)

Мађарска - Исланд 2:1 (0:1)

(Него 88. Шобошлаи 90 2. - Сигурдсон 11.)

Северна Ирска - Словачка продужецима 1:2 (0:1)

(Шкрињар аутогол 88. - Кучка 17. Дурис 110.)

Црним словима исписане су репрезентације које су се пласирале на Европско првенство 2021. године.

Историјска утакмица! Хоће ли Србија после 20 година на Европско првенство? Сазнаћемо вечерас (20.45) на Маракани, где гостује Шкотска у финалу баража за пласман на ЕУРО. Квота на Орлове је 1,77, икс је 3,45, а двојка 5,00Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Србија - Шкотска.