КУП ИТАЛИЈЕ: Све се решава на Ђузепе Меаци, драма и реми Јувеа и Интера

04.04.2023. 22:55
FK Juventus
ФК Јувентус / Извор: Реутерс

На крају гости срећнији.

Фудбалери Јувентуса ремизирали су са Интером (1:1) у првом мечу полуфинала Купа Италије.

САМО ДА СЕ ВРАТИ: Ево шта све Барса нуди Месију да поново заигра на Ноу Кампу

БЕЗ МИЛОСТИ: ФА Енглеске ригорозно казнила Митровића због гурања судије

ЧЕЛСИ ОДАБРАО: Луис Енрике стиже у Лондон

За екипу из Торина од старта су играли српски репрезентативци Душан Влаховић и Филип Костић.

Преопрезно и скептично су одиграли и једни и други, али на крају су виђена чак два гола у самом финишу утакмице.

Најбољу прилику у првом делу утакмице имао је Ди Марија у четвртом минуту, али је његов ударац завршио поред леве стативе. Гости су до предности могли на самом крају првог полувремена. Димарко се нашао на десетак метара од гола, шутирао је, али је уклизао Бремер и изблокирао га у последњи час.

У наставку није било много узбуђења све до саме завршнице. Играо се 83. минут када је Квадрадо преварио Хандановича. Дочекао је Колумбијац лопту на другој стативи и погодио даљи угао. У 94. минуту Интер долази до изједначења. Бремер је играо руком у шеснаестерцу, а Лукаку је био сигуран реализатор.

Реванш се игра 26. априла на Ђузепе Меаци.

У другом полуфиналу се састају Кремонезе и Фиорентина.