ЈУНАК 7. КОЛА СУПЕРЛИГЕ: Сандеј Адетунђи (Чукарички)

18.09.2023. 16:57
Junak kola
Јунак кола / Извор: Shutterstock

Своје прве минуте у Суперлиги сигурно никада неће заборавити.

Спуштена је завеса и на седмо коло овосезонске трке за бодове у Суперлиги Србије. Љубитељима најважније споредне ствари на свету, коло за нама донело је много узбуђења с обзиром на то да је на осам мечева виђено 29, погодака. Највише погодака, чак девет, виђено је на сусрету у којем је ТСЦ угостио и савладао Железничар са 6:3. А публика је у головима најмање уживала у Нишу где је домаћи Раднички минималним резултатом победио ИМТ.

АДЕТУНЂИ: Дали смо последњи атом снаге за победу против Звезде

"НЕЗАПАМЋЕНИ ЧИН ВАНДАЛИЗМА": Партизан издао саопштење!

ПОНОВО У ШПАНИЈИ: Де Хеа близу договора са Бетисом

Највеће изненађење ипак виђено је на Бановом брду на мечу који је и отворио 7. коло. Екипа Чукаричког је на свом терену са 2:1 савладала Црвену звезду која је збогрезултата које постиже последњих годима важила за фаворита. Изабраници Игора Матића храбро су изашли на мегдан црвено-белима и головима Доцића и Адетунђија уписали велика три бода на свој конто.

Sandej Adetunđi
Сандеј Адетунђи / Извор: МН Press

Јунак кола за нама и јунак победе Чукаричког дефинитивно је момак који је пре свега нешто више од две недеље ставио параф на уговор са тимом са Бовог Брда. Нигеријац Сандеј Адетунђи уписао је прве минуте у Суперлиги Србије и то на какав начин. Прво је средином првог полувремена изнудио пенал за своју екипу који је у погодак претворио капитен Марко Доцић, да би сјајним поготком у 75. минуту ставио тачку на резултат и обезбедио победу својој екипи.

Тренер Чукаричког, Игор Матић одлучио је да Адетунђијево "ватрено крштење" у Суперлиги буде управо против Црвене звезде, а ако је судити по ономе како му се за указано поверење одужио јасно је да је легендарни играч а сада тренер тима са Бановог брда направио прави потез.

Сада, оба екипе Суперлигашко такмичење стављају у други план с обзиром на то да их очекују прве утакмице у групној фази европских такмичења. Чукарички иде на мегдан екипи Ференвароши коју са клупе предводи некадашњи тренер Црвене звезде Дејан Станковић, док црвено-беле очекује изузетно тешко гостовање у Манчестеру где ће одмерити снаге са актуелним освајачем Лиге шампиона.

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)