КОПА АМЕРИКА: Венецуела изненадила Мексико, Еквадор сигуран

27.06.2024. 10:25
Fudbalska reprezentacija Venecuele
Фудбалска репрезентација Венецуеле / Извор: Танјуг/АП Пхото/Марк Ј. Terrill

Фудбалска репрезентација Венецуеле обезбедила је пласман у четврфинале Купа Америке, пошто је победила селекцију Мексика резултатом 1:0 у мечу другог кола групе Б.

Једини гол на утакмици постигао је Саломон Рондон у 57. минуту. У другом мечу другог кола групе Б селекција Еквадора је савладала Јамајку резултатом 3:1.

Еквадор је повео аутоголом Кејсија Палмера у 13, Кендри Паез је дуплирао предност у 45 4. минуту. Мајкл Антонио је у 54. минуту погодио за 2:1. Коначан резултат поставио је Алан Минда у 90 1. минуту.

Венецуела се после два кола налази на првом месту са шест бодова и обезбедила је четвртфинале, у последњем колу игра против Јамајке која нема шансе за даљи пласман. Еквадор и Мексико имају по три бода, њихов сусрет у последњем колу одлучиће исход групе.

Еквадор има бољу гол-разлику, па је у предности.