КУП СРБИЈЕ: Много узбуђења у Сурдулици, Партизан преко Асана све решио у судијској надокнади (ВИДЕО)

03.06.2020. 17:19
Takuma Asano
Такума Асано / Извор: Фото: partizan.rs/Miroslav Тодоровић

Црно-бели се пласирали у полуфинале.

Фудбалери Партизана пласирали су се у полуфинале Куп Србије Србије пошто су у Сурдулици, у занимљивом мечу, савладали домаћи Радник са 2:1 (2:1). Меч је трајао дуже од два сата пошто је у првом полувремену два пута прекидан због транспарента навијача Партизана, који други пут нису желели да га уклоне док не уђу сви Гробари на стадион, после чега је главни судија Срђан Јовановић продужио прво полувреме за чак 18 минута.

ИВИЋ НА ЦЕНИ: Не остаје у Макабију, великан је већ бацио око на њега (ФОТО)

КАКАВ ТРАНСФЕР: Звездаш стигао, Партизановац ОТИШАО!

ТУМБАКОВИЋ НА ПОТЕЗУ: Комшије врбују фудбалера из Србије

Меч је управо и решен у надокнади првог полувремена када је Асано у другом минуту надокнаду довео Партизан у вођство, да би у 15. минуту надоканде Јапанац и други пут савладао Васиљевића. Међутим, Стаменковић је само минут касније успео да смањи заостатак свог тима, али је до краја остало 2:1 за Партизан који је пропустио још неколико одличних шанси, мада је Шћепановић умало постигао ауто-гол у последњим тренуцима меча. Ипак, лопта је завршила на пречки, а црно-бели су заслужено отишли у полуфинале Купа Србије.

Фудбалери Радника у Сурдулици дочекују браниоца трофеја Партизан у четвртфиналу Купа Србије у мечу који почиње у 17.30. Црно-бели су после неуспеха у борби за титулу шампиона са Црвеном звездом која је одбранила круну, све карте бацили на Куп Србије где ће покушати да пети пут узастопно освоје трофеј.

Тренер Партизана Саво Милошевић послаће на терен против Радника исте стартер као из првенственог дуела против Малдсот икој је Партизан решио у своју корист са 4:1. Други пут узастопно, Урош Витас је стартер уместо Бојана Остојића који ће поново меч почети на клупи за резервне играче.

90 1 минут
Шћекић је умало постигао ауто-гол пошто је главом пребацио Стојковића и погодио пречку сопственог гола.
85. минут
Велика шанса за Витаса који је шутирао главом, али је лопта завршила на пречки пошто је закачио Митошевић.
69. минут
Трећа шанса за Партизан за три минута, а Васиљевић је поново укротио шут расположеног Асана.
68. минут
Павловић је још једном покушао главом, али је поново сигуран Васиљевић.
67. минут
Поново прети Асано и покушава да пласираном лоптом савлада Васиљевића, али је голман Радника одлично интервенисао.
62. минут
Покушао је Павловић после корнера главом, али је шутирао поред гола.
59. минут
Умало да Асано постигне хет-трик. Јапанац је покушао на асистенцију Здјелара, али је лопта отишла мало поред десне стативе гола Радника.
57. минут
Још један покушај Садика који успешно брани Васиљевић.
50. минут
Добра прилика за Радник, Макарић је покушао да савлада Стојковића, али је голман црно-белих ногом одбранио тај ударац.
48. минут
Natho је лукаво покушао да савлада Васиљевића, али се није дао изненадити голман Радника.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 16 минут
1:2!!! Експресно је Радник смањи заостатак. Дановски је два пута покушао да савлада Стојковића, али није био успешан да би Стаменковић упео да погоди гол Партизана.
45 15 минут
0:2!!! Асано из другог пута постиже други погодак на мечу. Његов први покушај Васиљевић је успео да одбије кратко, створила се гужва у шеснаестерцу, а Јапанац је други пут био прецизан.
45 8 минут
Садик је искоса са десне стране покушао да изненади Васиљевића коме није било лако да одбрани његов шут, одмах у следећем нападу је Радник имао прилику, али је Даноски шутирао преко гола изх одличне позиције.
45 3 минут
Убрзо је запретио Natho, али је погодио пречку приликом продора са десне стране.
45 2 минут
0:1!!! Партизан води. Natho је одлично упослио Асана који је био прецизан за вођство црно-белих.
45. минут
Марковић је центрирао, Садик покушао главом, али је Васиљевић сигуран. Судија Јовановић продужио је прво полувреме за чак 18 минута.
40. минут
Natho се нашао поново у доброј прилиици, али је слабо шутирао па је Васиљевић лако укротио његов покушај.
38. минут
Natho је покушао да постигне гол, али је Васиљевић успешно одбранио.
37. минут
Принудна измена у Раднику. Изашао је Павлов због повреде, а заменио га је Богдан Стаменковић.
24. минут
Покушао је Павловић са двадесетак метара, али је добро интервенисао голман Васиљевић.
23. минут
После нешто више од 10 минута уклоњен је спорни транспарент и утакмица је настављена.
12. минут
Транспарент до којег је дошло д окраћег прекида почетком меча још увек није био укоњне, па је уследио нови прекид, а затим је главни судија Срђан Јовановић повукао обе екипе са терена.
8. минут
Асано је покушао да упосли Садика, али није то био добар покушај Јапанаца.
4. минут
Кратак прекид због транспарента који су истакли навијачи Партизана, истог који је био и узрок кашњења почетка меча проти Младости у шампионату.
1. минут
Почео је меч у Сурдулици.

И ПОЛУВРЕМЕ

РАДНИК – ПАРТИЗАН 1:2 (1:2)

СУРДУЛИЦА - СТАДИОН: Радника.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.300.

СУДИЈА: Срђан Јовановић.

СТРЕЛЦИ: Асано 45 2 и 45 15, Стаменковић у 45 17. минуту.

РАДНИК Васиљевић, Костић, Стевановић, Макарић (од 83. Мићић), Даноски (од 83. Исламовић), Ђорђевић (од 74. Георгиев), Пејчић (од 83. Димитрић), Кричак, Стојановић, Митошевић, Павлов (од 37. Стаменковић. Тренер: Симо Крунић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, С. Павловић, Natho (од 83. Л. Павловић), Садик (од 83. Матић), Асано, Витас, Здјелар, Шћекић, Марковић, Урошевић, Милетић. Тренер: Саво Милошевић.

Погледајте како изгледа Јована Ђорђевић, супруга Филипа Ђорђевића.

ТИТУЛА СА МАЂАРИМА ИЛИ ПАРТИЗАНОМ: Николић ПРИЗНАО који му је ТРОФЕЈ више дражи!

ЛЕПО ДА СЕ ИГРАТЕ: Навијачи Партизана на СЈАЈАН начин одали ПОЧАСТ Миши Тумбасу (ФОТО)

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности