КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Минималац Хрватске, Португал до врха напунио мрежу Луксембурга

11.09.2023. 22:52
Fudbalska reprezentacija Hrvatske
Фудбалска репрезентација Хрватске / Извор: Реутерс

Одиграно пет мечева.

Данас је на програму било пет мечева у овкру квалификација за Европско првенство које ће се наредне године одржати у Немачкој. Хрватска је у Јеревану успела да оствари победу 1:0 и направи велики корак ка пласману на Еворпско првенство, док је Португал имао лакши тренинг против Луксембурга пошто је славио са 9:0.

ШАМПИОНСКИ ПОЕНИ СРЕБРНИХ „ОРЛОВА“ – ФОНДАЦИЈА MOZZART ДОНИРА 1.913.000 ДИНАРА

ЈУВЕНТУС СЕ ОГЛАСИО: Погба је суспендован

ЗБОГ СЛАБИХ РЕЗУЛТАТА: Блан више није тренер Лиона

Хрватска је сав посао против Јерменије како се испоставило завршила већ у 14. минуту када је Андреј Крамарић постигао гол после корнера који је извео Лука Модрић. Могла је Хрватска и убедљивије да тријумфује, али је пропустила неколико добрих прилика против безопасног домаћина. У истој групи Д Велс је такође у гостима савладао Летонију.  Велшани су постигли по један гол у оба полувремена. Ремзи је у 29. минуту довео Змајеве у вођство, да би у судијској надоканди Брукс потврдио победу Велса.

У групи Ј Португалци су се иживљавали над Лукјсембургом. Већ на полувремену је било 4:0 са по два гола Инасија и Рамоса, да би у наставку два гола постигао и Диого Жота, док су по једном стрелци били Орта, Бруно Фернандеш и Жоао Феликс. Исланд је успео да савладала Босну и Хецеговину, а до сва три бода су стигли у првом минуту судијске надокнаде преко Финбогасона. У истој групи Словачка је у првих шесзт минута постигла три гола против Лихтенштајна и завршила посао пошто до краја није било промене резултата.

Словачка - Лихтенштајн 3:0 (3:0)

НАПУШТА МИЛАН: Да ли је време за повратак Јовића у Звезду?
Luka Jović

21.09.2024. 09:42
ПРОМЕЊЕН ФОРМАТ: Светско клупско првенство у Дохи! Реал директно у финалу
FK Real Madrid

21.09.2024. 08:18
ЗВЕЗДАШИ НЕ ИДИТЕ У ИТАЛИЈУ: Делијама ДЕФИНИТИВНО забрањен долазак на утакмице против Интера и Милана