Квалификације за Лигу шампиона: Салцбург зауздао Динамо Кијев, Јанг Бојс надиграо Галатасарај, Србин повређен

21.08.2024. 23:07
LŠ
ЛШ / Извор: (Бо Амструп/Ритзау Сцанпи)

Фудбалери Салцбурга савладали су Динамо из Кијева са 2:0 на неутралном терену и тако зауставили Украјинце, који су прво били убедљиви против Партизана у двомечу у којем су славили са укупно 9:2, да би потом елиминисали и Глазгов Ренџерс.

Шампион Аустрије је био прејак, Нене је постигао гол у 29. минуту, а Кјергард је са беле тачке у 50. минуту поставио коначан резултат.

Оно што је брига за селектора Драгана Стојковића јесте повреда Алексе Терзића, који је у 26. минуту морао да изађе из игре.

Победу од 2:0 остварила је на гостовања из Спарта из Прага, против Молдеа. За први гол заслужан је и Вељко Бирманчевић.

Коначних 2:0 поставио је Ринес и Спарта има сјајну прилику да се домогне елитног такмичења.

Мидтјиланд и Слован су ремизирали са 1:1.

Најузбудљивије је било у Берну, где је Јанг Бојс славио са 3:2 против Галатасараја.

Јанг Бојс је водио са 2:0, да би потом Галатасарај дао два гола и вратио се у меч. Ипак, у 86. минуту је Јанг Бојс поново дошао до гола, и то преко Угринића, који је реализовао једанаестерац.

ПОТРЕС У ПАНЧЕВУ: Потписао син Немање Видића!