ЛЕ: Хетафе избацио Ајакс, Пирејци шокирали Арсенал у Лондону, изненађење Копенхагена (ФОТО)

27.02.2020. 22:59
FK Ajaks
ФК Ајакс / Извор: Реутерс

Познати скоро сви учесници осмине финала.

Познати су скоро сви уесници осмине финала Лиге Европе, а осто је да се одигра још само меч Салцбурга и Ајнтрахта одложен због олује. Ајакс је дао све од себе, али е у Амстердаму Хетафе био и бољи ривал и потпуно заслужено прошао даље. Манчестер Јунајтед био је убедљив против Брижа, Шахтјор је у занимљивом меч избацио Бенфику, док је изненађење приредио Копенхаген избацивши Селтик.

ЛЕ: Успешна формула Фармацеута у Лисабону, рутина Волфсбурга и пораз који Вулвсе не боли (ФОТО)

ЧЕЛСИ ПИКИРАО ВЕЗИСТУ: Жели га и Јувентус, али су Плавци спремили 50 милиона евра (ФОТО)

НОВИ ГАЗДА У РОМИ НАЈАВИО ПРОМЕНЕ: Добро познато лице на клупи Вучице (ФОТО)

Прштало је у Амстердаму од почетка меча. Већ после 10 минута било је 1:1 пошто је Мата довео Хетафе у вођство, да би Данило у 10. изједначио. Притискао је Ајакс госте, али су то били стихијски напади, уз честе прекиде због фаулова. Шпанци су били много конкретнији, три пута су погађали оквир гола, а у 63. минуту Оливера је дао додатну наду домаћину када је погодио сопствену мрежу. Ипак, нису Копљаници успели да стигну до трећег гола који би им гарантовао пролаз, а Хетафе у којем је Никола Максимовић одиграо цео меч заслужено је прошао даље.

Арсенал и Олимпијакос одиграли су веома узбудљив меч који је решен тек у последњим минутима подужетка, а Пирејци су успели да надокнае заостатак из првог меча и прођу даље. У првом полувремену су мреже мировале, да би у других 45 минута била виђена права узбуђења.  Сисе је довео Олимпијакос у вођство у 53. минуту, а Цимикас је четири минута касније могао и да дуплира вођство Пирејаца, али је Лено добро интервенисао. У последних 15 миута је Арсенал појачао нападе, али нису успешни били Пепе и Лаказет па се отишло у продужетак. Масурас је у 109. минуту огоио пречку, а пет минута касније Обамејанг је маказицама затресао мрежу Олимпијакоса. Изгледало је да ће Тобџије проћи у осмину финала, али је Ел Араби у 120. минуту заледио шокирао Емирејтс и одвео Пирејце у осмину финала.

Манчестер Јунајтед играће у наредној фази Лиге Европе пошто је савладао Бриж на Олд Трафорду 5:0 после ремија у Белгији. Ђаволима је посао био знатно олакшан када је Дели играо руком у шеснаестерцу и због тога добио црвени картон у 23. минуту. Пенал је успешно извео Фернандеш у 26. минуту, да би Игало у 34. и Мектоминај 41. минуту већ на полувремену решили питање победника и тима који ће отићи даље, да би Фред у 82. и 90 3 минуту само потврдио тријумф Јунајтеда.

За велико изненађење побринуо се Копенхаген избацивши у Шкотској Селтик победом од 3:1. После ремија у Данској, сведо 51. минута није било узбуђења у Глазгову када је Сантос довео госте у вођство. Шоу је уследио у поселдњих 10 минута када су поитгнута три гола. Прво је из пенала у 82. изједначио Едуард, да би гости преко Била у 85. и Ендојеа у 88. обезбедили велики тријумф и пласмана у осмину финала.

Бенфика и Шахтјор одиграли нерешно у мечу са чак шест голова, а даље је отишао украјински представник пошто је у првом мечу славио са 2:1. Олдично је почело за Бенфику када је Пици погодио у 9. минуту, али је Дијас аутоголом поравнао резултат три минута касније. Исти играч искупио се у 36. минуту када је поново довео домаћина у вођство. Све је изгледало идеално за Бенфику када је Силва повисио на 3:1 за Бенфику у 47. минуту али је само два минута касније смањио Степаненко, да би Орлове потпуно уништио Патрик у 71. минуту.

Све занимљво у дуелу Интера и Клужа виђено је у првом полувремену на мечу без публике. Клуж није дошао да се брани, гости су и повели у 26. минуту преко Оливеире-Соузе, али је до полувремена Интер имао предност. Бираги је изјендачио у 32. минуту, да би Лукау у судијској надокнади прог полувремена добео плаво-црне у вођство. Испотавило се да је то био и коначан резултат који је Интеру донео пласмана у осмину финала.

ЛИГА ЕВРОПЕ, реванш мечеви 1/16 финала

Башакшехир - Спортинг 4:1 (први меч 1:3)

(Шкртел 31, Алексић 45, Виша 90 2 и 119. - Вијето 68)

Базел - АПОЕЛ 1:0 (3:0)

(Фреи у 38. из пенала)

Еспањол - Вулверхемптон 3:2 (0:4)

(Калери у 16, 57. из пенала и 90 1 - Траоре 22, Доерти 79)

Гент - Рома 1:1 (0:1)

(Давид 25 - Клајверт 29)

ЛАСК - АЗ Алкмар 2:0 (1:1)

(Рагуз у 44. из пеала и 50)

Малме - Волфсбург 0:3 (1:2)

(Брекало 42, Герхарт 65, Жоао Виктор 69)

Порто - Бајер Леверкузен 1:3 (1:2)

(Марега 65 - Аларио 10, Демирбај 50, Хаверц 58)

Ајакс - Хетафе 2:1 (0:2)

(Данило 10, Оливера 63 аг - Мата 5)

Арсенал - Олимпијакос 1:2 (1:0)

(Обамејанг 114 - Сисе 53, Ел Араби 120)

Бенфика - Шахтјор 3:3 (1:2)

(Пици 9, Дијас 36, Силва 47 - Дијас 12 аг, Степаненко 49, Патрик 71)

Селтик - Копенхаген 1:3 (1:1)

(Едуард 82 из пенала - Сантос 51, Бил 85, Ендоје 88)

Интер - Лудогорец 2:1 (2:0)

(Бираги 32, Лукау 45 4 - Оливеира-Соуза 26)

Манчестер Јунајтед - Бриж 5:0 (1:1)

(Фернандес 27 из пенала, Игало 34, Мектоминај 41, Фред 82. и 90 3)

Севиља - Клуж 0:0 (1:1)

Салцбург - Ајнтрахт (одложено)

Погледајте како изгледа Јулијана Тригубчак, позната хокејашка навијачица

ДЕ ХЕА БИ МОГАО ДА ОДЕ, У МАНЧЕСТЕРУ НИСУ ЗАБРИНУТИ: Замена је већ спремна (ФОТО)

ПРЕД ЕЛ КЛАСИКО: Зидан открио ДВЕ НЕОПХОДНЕ ствари за победу Реала против Барселоне!

ДЕТОНАЦИЈА У ФИРЕНЦИ: Душан Влаховић ПОТПИСУЈЕ, лова до крова....

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности